| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.06.10.
Воће има папрену цену

На домаћем тржишту воћа ове године очекује се значајан пад приноса услед оштећења од мраза. Тако је и у околини Кањиже, где су кајсије, трешње и неке ране сорте вишања измрзле. Код тих воћних култура произвођачи ће моћи да уберу само минималне количине плодова. 
Произвођачи ...

   2025.06.05.
У Стонотениском клубу Хоргош се 4.јуна огранизовао Спортски дан

У Стонотениском клубу Хоргош се 4.јуна огранизовао Спортски дан за особе са сметњама у развоју који је реализован у оквиру њиховог текућег ИПА пројекта. Том приликом су корисници дневног боравка за особе са инвалидитетом “Барка” из Кањиже и ученици са инвалидитетом ...

   2025.06.03.
Пред жетву неопходна је провера противпожарне опреме пољопривредних машина

У општини Кањижа почела је провера противпожарне опреме пољопривредних машина које ће учествовати у жетви. Провера се односи на све комбајне, машине за превоз житарица и сламе, као и тракторе са пресом, који учествују у жетви. 
Проверу у периоду од 2. до 12. јуна обавља ...

   2025.06.02.
Сусрет овчара

Нема сумње да је наша општина позната у региону по разноврсној понуди манифестација! Још од мог првог мандата, општина из буџета подржава барем по једну манифестацију у сваком насељу - објавио је на свом Фејсбук профилу председник општине Кањижа Роберт Фејстамер.   

   2025.06.02.
Трактористи преплавили Трешњевац

Овогодишње Фестивал трактора у Трешњевцу био је најпосећенији до сада, јер је у то место стигло више од 200 трактора. Програм је трајао цео дан, а публику је дочекала музика, дечје игре и разна такмичења. 
Након јутарњег окупљања, ова популарна манифестација је традиционално ...

 
Претрага
 

   2017.01.24.
Разиграни код куће и у гостима

Чланови Српског аматерског културно уметничког друштва „Свети Сава“ лањски учинак сумирали су на традиционалном годишњем концерту, који је приређен 18. пут, пред пуном салом Дома уметности. Аплаузе су побрали фолклорни ансамбли млађег и старијег дечијег узраста, као и извођачки састав САКУД „Свети Сава“, изворним српским песмама представиле су се сестре Ковачевић, а штимунг је употпунио наступ оркестра браће Мартић из Новог Сада. Као гости наступила су друштва „Бела Барток“ и „Губанц“ из Хоргоша који негују мађарски народни фолклор.

Председник друштва Владимир Хајдер наглашава да је претходна година је била изузетно плодна јер фолклор негују у ансамблима у три узраста, који су имали бројне наступе у земљи и иностранству. Између осталог заиграли су и на фестивалу у Темишвару (Румунија), били су домаћини међународног фестивала фолклора, као и дечијег фестивала фолклора. За успешан рад друштво је лане добило најзначајније годишње признање „Про урбе“, које додељује Општина Кањижа.

Уметнички руководилац Душан Бајић каже да су репертоару фолклорних ансамбала већ уигране кореографије игара из Димитровграда, Гњилана и околине Ниша, али да се стално обогаћује новим кореографијама из свих крајева Србије, па су тако за ову прилику премијерно припремљене игре из Бачке и околине Београда.

Више информација:




Разиграни код куће и у гостима

18. годишњи концерт САКУД „Свети Сава“ у Кањижи


Фото: Карољ Пушкаш грађевински инжињер