| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.03.27.
Април ће у Хоргош бити изузетно активан

Дом културе у Хоргошу и Библиотека „Јожеф Атила” у том месту у априлу поново организују за мештане садржајне програме који служе јачању заједнице. Одржаће се неколико културних и забавних догађаја, такмичења, књижевних програма а почеће и припреме
У априлу ће у Хоргошу ...

   2025.03.26.
Деци из кањишког обданишта говорили о птицама

Радионица је окупила више предшколских група. Малишанима у Библиотеци „Јожеф Атила” у Кањижи предавање о птицама одржали су сарадници Библиотеке „Чемеги Карољ” из Мађарске.
Песмом, музичким причама и уз помоћ књига настојали су најмлађе упознати са птичјим ...

   2025.03.11.
Подршка за пољопривреднике је добродошла

Због ниских откупних цена, слабе потражње и суше, произвођачи се налазе у тешкој ситуацији. Тренутно је висина субвенција оно што свакако доноси сигуран новац сваком газдинству.
Ресорно министарство је пре три године повећало износ подршке по хектару на 18 хиљада динара, ...

   2025.03.06.
Не очекују се поплаве

Водостај Тисе је тренутно на нивоу који се може назвати нормалним, што је било карактеристично за овај период године и протеклих деценија.
Ниво воде не даје разлог за забринутост, јер је ова река, и поред мало падавина и снега, увек била на сличном нивоу.
Према јутрос ...

   2025.03.06.
Наставља се подношење захтева за подстицаје по хектару

Произвођачи то могу учинити до 25. марта на сајту е-Аграр или у локалним канцеларијама саветника за рурални развој. 

У Србији има око 400 хиљада регистрованих газдинстава, док је у општини Кањижа тај број близу 3 хиљаде. Као резултат тога, чекања код саветника за рурални ...

 
Претрага
 

   2024.03.25.
Наша природа - наша будућност

Форум младих Савеза војвођанских Мађара је под овим слоганом покренуо горанску акцију садње дрвећа. У наредних месец дана биће посађено 1.200 садница у 9 војвођанских општина. Горанска акција је почела у општини Кањижа. 
У суботу ујутро је организована горанска акција садње дрвећа у неколико Потиских насеља. У акцији пошумљавања посађене су беле тополе, сибирски брестови и јасенови, зависно од тога да ли се користе за локације дуж путева, пошумљавање или замену постојећих стабала која су се осушила или су из неког разлога болесна. Слична акција већ је организована у Орому пре неколико година. 
Оливер Ердељи, председник Савета месне заједнице Ором каже: „У време претходне горанске акције заливање младих стабала није било баш најбоље организовано и та стабла су се осушила. Зато ми је драго да данас можемо поново да урадимо ову акцију и покушавамо да приступимо другачије самом заливању, већ се јавило неколико волонтера који желе да преузму обавезу заливања стабала.” 
У спровођењу горанске акције је учествовало и ЈП „Војводина шуме”, које је обезбедило саднице. Форум младих СВМ-а жели да у наредних неколико недеља посади још 900 стабала на територији осам општина. 
Арпад Плетикосић, председник Форума младих СВМ-а у Кањижи каже: „У Кањижу је пристигло око 300 младих стабала, а омладина наше општине ће их сложно заједничким снагама посадити. Хоргош, Ором, Тотово Село, Трешњевац, Мале Пијаце и Кањижа су локације у нашој општини у којима ће се спровести ова акција. Овде у сваком насељу постоји локални организатор, а договорили смо се на годишњем нивоу да се само заливање ових садница одвија организовано." 
Осим младих, у бризи о засађеним стаблима учествоваће и чланови локалног Удружења ловаца и Добровољног ватрогасног друштва. 

 




Наша природа - наша будућност