A magyarkanizsai ökokert szakcsoport Bödő Kálmán nyugalmazott növényvédelmi szakember és tapasztalt biotermesztő kezdeményezésére jött létre, aki már vagy két és fél évtizede foglalkozik kertjében biotermesztéssel. Tudományos munkássága és eredményei elismeréseként megválasztották a Kárpát-medencei Ökogazdálkodók Szövetsége (KÖSZ) délvidéki alelnökének is.
A találkozón elsőként Miskolczi Géza agrármérnök, a szakcsoport vezetője köszöntötte a megjelenteket. Közöttük Huzsvár Ervint a Községi Tanács gazdasági és mezőgazdasági megbízottját, aki fokozott érdeklődést mutat az ökokertes biogazdálkodás iránt. Köszöntő szavai után beszámolt a szakcsoport korábbi tevékenységéről. Szólt a téli előadássorozatról, melynek keretében Bödő Kálmán tartott vetítéssel egybekötött előadást az ökokertekről, a helyes táplálkozásról és az ökokertekben végzendő tavaszi teendőkről. Miskolczi Géza a gyümölcsfák és díszfák helyes metszéséről tartott szakmai ismertetőt, majd az érdeklődők megismerkedhettek a Magyarkanizsán és környékén begyűjthető gombákkal, ezen belül a laskagomba termesztésével is, a biokertek növényvédelméről pedig Iván Ágnes fiatal növényorvos tájékoztatta az érdeklődőket. Május derekán a tagság ellátogatott Bödő Kálmán kertjébe, ahol hasznos tapasztalatcserét folytattak a biotermesztésről.
A programok kapcsán Huzsvár Ervin tanácsos elmondta, hogy minden igyekezetével azon lesz, hogy segítse a szakcsoport terveinek megvalósulását. Pályázásra biztatta őket, hiszen az önkormányzatnak van olyan mezőgazdasági pályázata, amely a szakmai kiállítások látogatásának pénzelésére irányul, a kisebb horderejű támogatásokra meg majd igyekszik megfelelő lehetőséget találni.
A találkozó házigazdája, most első ízben Toldi Mária vállalkozó volt, aki immár nyugdíjasként egy igen szép nagy kertben biogazdálkodik.
A találkozó baráti beszélgetéssel zárult, amelyen az ökokert tulajdonosok nem csak egymással, hanem egymás termesztési módszereivel, gyakorlati praktikáival is megismerkedhettek, de mivel kivétel nélkül valamilyen otthoni terméket is hoztak magukkal, azt is láthatták, kinek a kertjében mi is terem meg valójában. A szakcsoport természetesen a jövőben is folytatja majd egymás ökokertjeinek meglátogatását, mert talán ezek a találkozók a legjobbak arra, hogy kedvet csináljanak a biogazdálkodáshoz, melynek beindításában mindenki számíthat a szakcsoport szakembereinek segítségére.
Bővebben:
Letöltés: Suska-nap
Szakmai összejövetelen találkoztak a magyarkanizsai ökogazdálkodók
Suskanap Magyarkanizsán
|