| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.06.13.
Strandolni helyben is lehet

Nem kell ahhoz messzire utaznunk, hogy rendezett környezetben, otthonosan, mégis vízparton hűsöljünk. Szerencsések a magyarkanizsaiak, mert minden adott számukra ahhoz, hogy kényelmesen, tiszta, szép körülmények között töltsék el napjaikat olyankor, amikor a hőség kikényszeríti az őket a vízpartra. Nemcsak a helyieknek biztosít kikapcsolódást és megpihenést a helyi Tisza-part, hanem a távolabbról érkezőket is tárt karokkal várja. 
Ahogy leérünk a ...

   2025.06.12.
A nemek egyenjogúságának biztosítása egy új módszerrel

Szerbiából két önkormányzat, Versec és Magyarkanizsa vett részt a Német Fejlesztési Alap által Észak-Macedóniában, Velesben megszervezett nemzetközi találkozón, amelyen a nemek egyenjogúságát biztosító intézkedésekről, tapasztalatokról volt szó. Községünket háromtagú delegáció képviselte, köztük Telek Krisztina, a községi Szociális Központ igazgatója, akit hazaérkezése után tapasztalatairól kérdeztünk. 
- Észak-Macedóniában már jó ...

   2025.06.12.
A horgosi iskolából ballagott el a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa

A körülmények ellenére eredményes tanévet zárt  horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. A ballagást június 7-én, szombaton tartották meg, s büszkén jelentették be, hogy az elmúlt nyolc évben náluk tanult a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa.  
Gulyás Oldal Anita igazgatóval, s a generáció két legjobb diákjával, Balázs Piri Kevinnel és Bohata Bencével beszélgettünk.  
- Összesen 69 diákunk ballagott el a horgosi, ...

   2025.06.12.
Elballagtak a magyarkanizsai zeneiskolások

Ballagási ünnepséget tartottak Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Az Alapfokú Zeneiskolából 21 tanuló ballagott el. 
Különféle díjakat, elismeréseket osztottak ki, mint amilyen a Kornelia Stanković- és a Ljubica Marić-diploma, valamint az iskola tanulói ünnepi műsorral készültek, és a ballagó diákok is egy utolsó fellépés erejéig színpadra álltak. 
Atyimcsev Judit, az intézmény igazgatója elmondta: „Különböző hangszereken ...

   2025.06.12.
Kispiac a festők szemével

Tizenötödik alkalommal szervezte meg Kenyeres Ivanka, a Vajdasági Képzőművészeti Kör elnöke az egyesület tagjainak segítségével a festőtábort. A nagy hagyományú rendezvény minden alkalommal jótékonysági célt is szolgál, amellett, hogy összesereglenek a környékbeli képzőművészek, és közösen alkotnak. 
Ezúttal a résztvevők szombaton a Jókai Mór Művelődési Otthonban gyülekeztek, ahol már megszokott módon, jó hangulatban, egymást régi ismerősként ...

 
Keresés
| Oktatás |
 

   2021.10.01.
Informatikai tantermek felújítását támogatta a NIS

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) és Magyarkanizsa község 2009 óta partnerek a Közösségért együtt programban. Az olajipari cég az eltelt időszakban 66 millió dinárt költött támogatásokra, s ezeknek köszönhetően 96 projektum valósult meg a község területén. Pavilon épült a Regionális Szakmai Pedagógus-továbbképző Központban, ultrahang készüléket vásároltak az egészségháznak, tavaly az oktatás digitalizálását segítették, illetve a tanárok és diákok biztonságának növelését két iskolában, a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj és az oromhegyesi Arany János általános iskolákban. 

A 2020-ban kiírt, idén realizált pályázaton a magyarkanizsai általános iskola 2,5 millió dináros összegre pályázott sikerrel. Az iskola két épületében, Oromhegyesen és Tóthfaluban került sor informatikai eszközfejlesztésekre, ahol mintegy 180 tanuló van. Oromhegyesen egy informatikai tanterem teljes felszerelésére került sor. A tanterem teljes bútorzata, székek és asztalok, 19 számítógép és monitor, televízió, nyomtató fénymásolóval és klímaberendezés lett megvásárolva és beépítve. Tóthfaluban 5 számítógépet vettek monitorral, és az épület külső és belső videórendszere is kiépült.  

A program kapcsán tartottak sajtótájékoztatót a projekt résztvevői a magyarkanizsai Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskolában. 

Szepesi Zoltán, az iskola igazgatója elmondta, hogy nagy örömmel fogadták a NIS pályázatát, amelynek célja a számítógéptermek felújítása volt, hiszen ez már nagyon időszerűvé vált. Az eredeti elképzelések szerint egy tantermet újítottak volna fel, végül hármat sikerült: kettőt Magyarkanizsán és egyet Martonoson. 55 számítógépet szereztek be, s két projektort, két laptopot a hozzátartozó fejhallgatókkal együtt. Emellett újrafestették a termet, s új függönyöket is felhelyeztek. 

Milan Borenović, a NIS észak-bánáti üzemének vezetője elmondta, hogy 2009 óta segítik a városokat és községeket. Azóta vannak jelen a programmal Magyarkanizsán is. A tervek szerint a jövőben is folytatni fogják az ilyenfajta együttműködést. 

Fejsztámer Róbert polgármester elmondta: nagy öröm számára, hogy sikerült egy újabb programot megvalósítani a Kőolajipari Vállalattal. Minden évben 5 millió dinárral támogatja a cég a község területén a közösségi programokat. A mostani projekt informatikai fejlesztés volt. Magyarkanizsán mindkét iskolaépületben, továbbá Martonoson, Tóthfaluban és Oromhegyesen újították fel az informatikai kabineteket. Tóthfaluban sikerült biztonsági kamerákat is kihelyezni.  

A polgármester szerint az elmúlt 10 év is megmutatta, hogy milyen fontos az, ha össze tud fogni a gazdaság és az önkormányzati szektor azért, hogy a civil szektort vagy éppen az intézményrendszert tudja fejleszteni. Fejsztámer Róbert bízik abban, hogy a NIS az elkövetkező időszakban is hasonló mértékben tudja majd támogatni az önkormányzati kezdeményezéseket. 

Bővebben: 




Hatékonyabb informatikai oktatásért

Magyarkanizsa: Iskolai informatikai kabinetek felújítását támogatta a NIS