Műanyag műhely várta az általános iskolásokat Magyarkanizsán a Gyermekhét részeként a magyarországi Pet Kupa szervezésében. A foglalkozások témája a műanyag újrahasznosítása volt. A program alatt végigvezették a gyerekeket a folyami hulladék újrahasznosításának útján, bemutatták a Pet Kupa munkáját és a szelektív hulladékkezelésre is megtanították a tanulókat.
A programba Huszta Erzsébet tanítónő növendékei is bekapcsolódtak. A tanárnő, aki egyben a helyi Természetjáró Egyesület elnöke is, elmondta, hogy a gyerekek teljes mértékben nyitottak az újrahasznosításra.
- Az osztályom egy kísérleti csoport is egyben, tehát ebben a programban mi képviseljük Szerbiát. A gyerekek szerintem nagyon sokat gazdagodtak a program beindulása óta, profi módon fel tudják térképezni azt, hogy a Tisza vidékén hol van eltakarításra váró szemét, fel tudják mérni azt, hogy ez hanyad részben hulladék, tehát a műanyag fajtákat felismerik most már és a Tisza-térképen szennyezettségi foktól el tudják helyezni egy applikáció segítségével.
Molnár Attila Dávid a Pet Kupa szervezője elmondta, hogy az 5 ország 1 folyó keretében érkeztek Magyarkanizsára, ami lényegében egy oktatási és köznevelési program.
- A Tisza szennyezése egy olyan komplex környezeti probléma, amire szerintünk szemléletformálással és neveléssel lehet a legjobban válaszolni és ezt a legjobb a legkisebb kortól elkezdeni. Ennek a programnak az egyik eleme a Műanyag műhelynek az öt országban tett turnéja. A Műanyag műhelyben az az érdekes, hogy a gyerekek úgy tanulnak a műanyagokról, hogy közben tényleg észre sem veszik, tehát ez egy szórakoztatva tanító rendezvénysorozat. Több állomásból áll, megtanulják a gyerekek például az alapvető műanyag típusok elkülönítését, emellett elsajátítják, hogy hogyan lehet ezeket újrahasználni tartósan, egészen konkrétan megtanulják a darálás alaplépéseit, utána az olvasztás és az újra formába öntés trükkjeit is.
Bővebben:
Műanyag műhely Magyarkanizsán
Műanyag műhely Magyarkanizsán
Műanyag Műhely Magyarkanizsán
|