|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Tóthfaluban május 10-én, szombaton egésznapos programmal, ünnepi szentmisével, kirakodó vásárral, rózsafesztivállal, főzőversennyel és még számos érdekes, kicsik és nagyok számára egyaránt vonzó esemény keretében emlékeztek meg a Munkás Szent József templom felszentelésének 100. évfordulójáról.
Reggel nyolctól már gyülekezetek a VIII. Bogrács és pálinka fesztivál részvevői a Helyi Közösség parkjában. A Vajdasági Magyar Helytörténeti Társaság ... |
|
Az emberbaráti szervezet jelentős szerepet tölt be Magyarkanizsa községben is, ahol a ruhaosztások, a véradások, a népkonyha-szolgáltatás mellett a gyermekeket is igyekeznek bevonni a tevékenységeikbe, hogy idejekorán megismerkedjenek a jótékonysági akciókkal. Ezenfelül számtalan verseny, előadás és még tábor is kötődik a magyarkanizsai szervezethez, amely ebben az évben is megünnepli a Vöröskereszt és a Vörös Félhold napját. Több településen szerveznek ez ... |
|
A kézműveskedés öröme és a hagyományőrzés fontossága évről évre egyre több érdeklődőt vonz Horgosra is. A Szakkör program népszerűsége töretlen.
A következő tanévben, a 2025/2026-os időszakban is változatos és izgalmas programokkal várják az érdeklődőket.
A 2024/2025-ös szakköri szezonban kilenc különböző foglalkozás közül választhattak az érdeklődők. A legnépszerűbb idén is a hímzés volt, amely évek óta töretlen népszerűségnek ... |
|
Megkezdődik hamarosan az iratkozási időszak a magyarkanizsai Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézményben. A szülők ezt május 12-től május 26-ig tudják megtenni elektronikus úton, a www.euprava.gov.rs honlapon.
A Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézménybe községi szinten 600 gyermek jár. Várhatóan ez a létszám a következő iskolaévben sem csökken. Az intézményben több korcsoport van, akik különféle fejlesztőprogramokban ... |
|
A magyarkanizsai Cnesa közleménye szerint értesítenek minden régi és leendő szakköröst, hogy május 5-én megnyílt a lehetőség a 2025/2026-os szakköri évadban való részvételre. Akik eddig a vizsgázásra és a képfeltöltésre A Szakkör felületet használták, ebben a rendszerben tudják leadni igényüket az új szakkörökre. Az új szakkörszervezők, akik eddig nem használták ezt a felületet, a szakköri igényüket Pálfi Natáliánál jelezhetik: 063/545-293, szakkor@ferha.net.
|
|
|
|
|
|
|
|
A kortárs magyar építészet egy vetületét bemutató tablókiállítást a Magyar Művészeti Akadémia Építőművészeti Tagozata kezdeményezte. A kiállítás a magyarkanizsai Dobó Tihamér Képtárban kapott helyet.
A magyarkanizsai képtárban az akadémia köztestületi tagjainak közös bemutatkozását láthatják az érdeklődők. A tárlat február 15-ig tekinthető meg a képtárban, a belépés díjtalan.
Turi Attila, Kossuth- és Ybl-díjas építész a megnyitón elmondta: „Nagyon érdekes dolog, hogy a századforduló elképesztő magyar kultúrája erről a vidékről jött, nem Budapesten született a századforduló nagyszerű kultúrája. Nagyváradon, Kolozsváron, Felvidéken, Délvidéken, onnan jöttek az emberek, mert mindig megtermékenyítő erőt tud adni ez a hely, amit sajnos ma perifériaként érzékelünk, holott nem periféria, hanem őrzője egy olyan dolognak, ami egy tégely, amelyben összeolvadnak kultúrák. Melyben a megértés másfajta módon mozog, mint kvázi a centrumban.”
Bővebben:
A Mai magyar építészet címmel nyílt tárlat Magyarkanizsán
Építészek, akik tisztelik a teret
|
|
|
|
|
|