Tábort szervezett a gyermekeknek a magyarkanizsai Ősök Hangja Polgári Egyesület. A rendezvény folytatása egy megkezdett programnak, amelyet a noszai Petőfi Sándor Általános Iskolában már megismerhettek a diákok.
Nem az a lényeg, hogy úgy éljünk, ahogyan az őseink éltek, hanem hogy a 21. századnak megfelelő körülmények között azért éljünk, amiért az őseink éltek, megtartva az ő hagyatékukat – vélik a tábor szervezői.
Apró Károly szervező elmondta: Ma egy ládát készítettünk, amilyenbe az ősök az értékeiket tartották. Ebbe mi majd az emlékeinket, a kincseinket fogjuk tartani. Ez is egy olyan része a tábornak, ami szerintem a mai fiataloknak is igen szükséges, mert tudják használni ezeket a dolgokat.
Az elkészült kincsesláda díszítése is megtörtént, majd a méltó helyére került, be a jurtába, ahol szigorú ülésrend van. A tábor célja mindemellett, hogy fejlesszék a gyermekek képességeit.
Nagy Kracsun Szimonetta fejlesztő pedagógus szerint fejleszthetik a finom motorikát, pszichomotorikát. Ilyen például az íjászkodás, akár a szögbeverés, fűzés. A gyerekek a táborban szögeltek, minden nap íjászkodtak, megismerték, hogy az őseink hogyan is kerültek ide, miket is használtak, miben éltek, milyen eszközökkel, és hogy hogyan nézett ki az öltözékük.
A háromnapos tábor során a gyermekek szabad aktivitásokat is végezhetnek, de mindenkit leginkább a felállított jurta, és a benne lévő korhű használati tárgyak és eszközök érdekeltek, amelyeket ki is próbálhattak. A képek tanulsága szerint is, ezt nagyon élvezték a gyermekek.
Bővebben:
Az ősök hangja
|