| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.06.13.
Strandolni helyben is lehet

Nem kell ahhoz messzire utaznunk, hogy rendezett környezetben, otthonosan, mégis vízparton hűsöljünk. Szerencsések a magyarkanizsaiak, mert minden adott számukra ahhoz, hogy kényelmesen, tiszta, szép körülmények között töltsék el napjaikat olyankor, amikor a hőség kikényszeríti az őket a vízpartra. Nemcsak a helyieknek biztosít kikapcsolódást és megpihenést a helyi Tisza-part, hanem a távolabbról érkezőket is tárt karokkal várja. 
Ahogy leérünk a ...

   2025.06.12.
A nemek egyenjogúságának biztosítása egy új módszerrel

Szerbiából két önkormányzat, Versec és Magyarkanizsa vett részt a Német Fejlesztési Alap által Észak-Macedóniában, Velesben megszervezett nemzetközi találkozón, amelyen a nemek egyenjogúságát biztosító intézkedésekről, tapasztalatokról volt szó. Községünket háromtagú delegáció képviselte, köztük Telek Krisztina, a községi Szociális Központ igazgatója, akit hazaérkezése után tapasztalatairól kérdeztünk. 
- Észak-Macedóniában már jó ...

   2025.06.12.
A horgosi iskolából ballagott el a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa

A körülmények ellenére eredményes tanévet zárt  horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. A ballagást június 7-én, szombaton tartották meg, s büszkén jelentették be, hogy az elmúlt nyolc évben náluk tanult a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa.  
Gulyás Oldal Anita igazgatóval, s a generáció két legjobb diákjával, Balázs Piri Kevinnel és Bohata Bencével beszélgettünk.  
- Összesen 69 diákunk ballagott el a horgosi, ...

   2025.06.12.
Elballagtak a magyarkanizsai zeneiskolások

Ballagási ünnepséget tartottak Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Az Alapfokú Zeneiskolából 21 tanuló ballagott el. 
Különféle díjakat, elismeréseket osztottak ki, mint amilyen a Kornelia Stanković- és a Ljubica Marić-diploma, valamint az iskola tanulói ünnepi műsorral készültek, és a ballagó diákok is egy utolsó fellépés erejéig színpadra álltak. 
Atyimcsev Judit, az intézmény igazgatója elmondta: „Különböző hangszereken ...

   2025.06.12.
Kispiac a festők szemével

Tizenötödik alkalommal szervezte meg Kenyeres Ivanka, a Vajdasági Képzőművészeti Kör elnöke az egyesület tagjainak segítségével a festőtábort. A nagy hagyományú rendezvény minden alkalommal jótékonysági célt is szolgál, amellett, hogy összesereglenek a környékbeli képzőművészek, és közösen alkotnak. 
Ezúttal a résztvevők szombaton a Jókai Mór Művelődési Otthonban gyülekeztek, ahol már megszokott módon, jó hangulatban, egymást régi ismerősként ...

 
Keresés
 

   2023.03.06.
Érkeznek az új mezőgazdasági pályázatok

Aktuális mezőgazdasági kérdésekre kaphattak választ a gazdák az Adorjánon megtartott lakossági fórumon. Sokan az e-Agrar rendszerre való regisztráció felől érdeklődtek, de a várható támogatásokról is szó esett a fórumon.
Nagy volt az érdeklődés az adorjáni Ifjúsági Otthonban megszervezett lakossági fórumon. A gazdák egyebek mellett választ kaphattak az e-Agrar rendszerrel kapcsolatos kérdéseikre a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségének munkatársaitól. Valamint azt is megtudták, hogy várhatóan egy héten belül kiírásra kerülnek a tartományi mezőgazdasági titkárság új pályázatai.

Ótott Róbert, tartományi mezőgazdasági titkárhelyettes elmondta: „Legyen az öntözőrendszerek, farmi felszerelés, fóliás termelés, méhészek vonatkozásában, tehát mind-mind azok a pályázati kiírások, amit a gazdák megszokhattak, azok meg fognak jelenni, valamint lesz egy plusz olyan kiírás, ami főleg az állattartókat érdekelheti, az pedig a tenyészállat vásárlása.”
A fórumon Juhász Attila mezőgazdasági államtitkár elmondta, az idei év különösen fontos a termelők számára, hiszen az e-Agrar egy új dolog, ami körül nagyon sok kérdés merül fel a gazdák körében: „A mai nappal bezárólag 155 ezren regisztráltak. Ha azt nézzük, hogy 430 ezer bejegyzett gazdaság van, akkor van még hova fejlődni ezzel, de azt látom, hogy lassan-lassan beindul ez is, a gazdák rákapcsolnak, és minél többen regisztrálnak, és április elsejéig befejezik.”

Az államtitkár kiemelte, ebben az évben is számíthatnak a termelők a minisztérium által kiírt támogatásokra, melyek megjelenésére áprilisba kerül majd sor.
Bővebben:

 




Érkeznek az új mezőgazdasági pályázatok