| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.06.13.
Strandolni helyben is lehet

Nem kell ahhoz messzire utaznunk, hogy rendezett környezetben, otthonosan, mégis vízparton hűsöljünk. Szerencsések a magyarkanizsaiak, mert minden adott számukra ahhoz, hogy kényelmesen, tiszta, szép körülmények között töltsék el napjaikat olyankor, amikor a hőség kikényszeríti az őket a vízpartra. Nemcsak a helyieknek biztosít kikapcsolódást és megpihenést a helyi Tisza-part, hanem a távolabbról érkezőket is tárt karokkal várja. 
Ahogy leérünk a ...

   2025.06.12.
A nemek egyenjogúságának biztosítása egy új módszerrel

Szerbiából két önkormányzat, Versec és Magyarkanizsa vett részt a Német Fejlesztési Alap által Észak-Macedóniában, Velesben megszervezett nemzetközi találkozón, amelyen a nemek egyenjogúságát biztosító intézkedésekről, tapasztalatokról volt szó. Községünket háromtagú delegáció képviselte, köztük Telek Krisztina, a községi Szociális Központ igazgatója, akit hazaérkezése után tapasztalatairól kérdeztünk. 
- Észak-Macedóniában már jó ...

   2025.06.12.
A horgosi iskolából ballagott el a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa

A körülmények ellenére eredményes tanévet zárt  horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. A ballagást június 7-én, szombaton tartották meg, s büszkén jelentették be, hogy az elmúlt nyolc évben náluk tanult a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa.  
Gulyás Oldal Anita igazgatóval, s a generáció két legjobb diákjával, Balázs Piri Kevinnel és Bohata Bencével beszélgettünk.  
- Összesen 69 diákunk ballagott el a horgosi, ...

   2025.06.12.
Elballagtak a magyarkanizsai zeneiskolások

Ballagási ünnepséget tartottak Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Az Alapfokú Zeneiskolából 21 tanuló ballagott el. 
Különféle díjakat, elismeréseket osztottak ki, mint amilyen a Kornelia Stanković- és a Ljubica Marić-diploma, valamint az iskola tanulói ünnepi műsorral készültek, és a ballagó diákok is egy utolsó fellépés erejéig színpadra álltak. 
Atyimcsev Judit, az intézmény igazgatója elmondta: „Különböző hangszereken ...

   2025.06.12.
Kispiac a festők szemével

Tizenötödik alkalommal szervezte meg Kenyeres Ivanka, a Vajdasági Képzőművészeti Kör elnöke az egyesület tagjainak segítségével a festőtábort. A nagy hagyományú rendezvény minden alkalommal jótékonysági célt is szolgál, amellett, hogy összesereglenek a környékbeli képzőművészek, és közösen alkotnak. 
Ezúttal a résztvevők szombaton a Jókai Mór Művelődési Otthonban gyülekeztek, ahol már megszokott módon, jó hangulatban, egymást régi ismerősként ...

 
Keresés
 

   2023.06.28.
Lilába borult táj

Épp csak kiérünk Magyarkanizsából, Zenta felé tartva, majdnem félúton évek óta lilában pompázik a táj. Már átutazóban is sejteni lehet, hogy mi rejlik itt, de az Ilonafaluhoz tartozó kis tanyára betérve elénk tárul az a csodás látvány, amit a levendula júniusban nyújt. 
Nagy Elvira tíz éve honosította meg tanyáján a levendulát, ami azóta olyan bő termést és oly szép látványt nyújt, amit még a növény őshazájában is biztos megirigyelnének. Ahogy mesélte, apró kis palánták kerültek a földbe, és pár évig nem is lehetett látni, hogy ilyen széppé fogja kinőni magát. A sok munka azonban az évek alatt meghozta az eredményt, és most már annyi levendula terem Ilonafaluban, hogy bőven jut feldolgozásra és eladásra is. Elvira a gyermekeivel karöltve folyamatosan ápolja és gondozza a növényt, amit mindannyian nagyon szeretnek, és a munkától sem riadnak meg, pedig a tikkasztó melegben igencsak embert próbáló a levendula szakszerű szedése, csokorba kötése, szárítása, morzsolása, az értékesítésről nem is beszélve. Néhány éve, amióta nagyon szép a termés, és amióta csodájára járnak az ott elhaladók, szüreti napokat is tartanak a tanyán. Idén ez a múlt héten zajlott, amikor meghirdették a szedd magad! akciót. Érdeklődő pedig volt bőven. Vajdaság legkülönbözőbb tájairól érkeztek a levendulakedvelők, akik maguk, szakmai útba igazítással ugyan, de nagy csokrokkal tértek haza, amelyek aztán a lakhelyeket illatosították. Sőt, épp, amikor ott jártam, olyan csapat is érkezett, akik fotózkodásra szerették volna kibérelni a levendulamezőt. 
Elvira levendulás tanyájáról nemcsak csokrok kerülnek ki, hanem párnácskákba zárt illatosítók, szappanok, olajok, dísztárgyak is, és a közeljövőben szörp is forgalomba kerül a tőle származó levendula felhasználásával. 
Mint ismeretes, a levendula kiváló nyugtató hatással bír, emellett hatást gyakorol az érzékszervekre, ugyanakkor a lilában pompázó nagy terület a léleknek is felüdülés és gyógyír. 
Nagy Elvira a közösségi oldalon az Authenta név beírásával kereshető fel, termékei elérhetőek ott is, valamint megtalálhatók minden nagyobb vásáron. 

 




Lilába borult táj