|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Egyre több helyi lakos látogat ki az oromi Malomfesztiválra, ami annak is köszönhető, hogy számukra ingyenes a belépés, és egyre több külföldi is megfordul ezen, a környéken egyedülálló fesztiválon, melynek hangulata, varázsa rabul ejt mindenkit.
Az egész napos programok egymást érik, este pedig több helyszínen szól a különböző stílusú zene, tehát nincs olyan, hogy valaki ne találjon kedvére valót. A gyermek- és állatbarát rendezvényen anyukák ... |
|
A hívek nemcsak a templom védőszentjét köszöntötték, hanem az új plébános, Verebélyi Árpád atya első horgosi szentmiséjén is részt vehettek.
A Havas Boldogasszony Szűz Mária egyik megnevezése, akit ebben a minőségében a tisztaság és a mennyei gondviselés jelképeként tisztelnek. Az ünnep eredete egy ősi keresztény hagyományra vezethető vissza, a legenda szerint augusztus 5-én hó hullott egy templomépítés helyének kijelölésére.
A ... |
|
Magyarkanizsa községben augusztus első szombatján egymást érték a jobbnál jobb programok. Az egyik ilyen volt a martonosi halászléfőző verseny, melynek már igencsak nagy múltja van. A Ponty Sporthorgász Egyesület szervezésében a helyi közösség mögötti téren az esemény már kora reggel elkezdődött, és ahogy az Martonoson lenni szokott, a jókedvnek semmi nem szabott határt, így szinte egész nap kitartott a kiváló hangulat.
Az idei már a huszonharmadik ... |
|
Augusztus 9-én, most szombaton tartják meg Magyarkanizsán a nagy múltú Futó- és úszómaratont, immáron 43. alkalommal. A benevezők már online is jelentkezhettek, és meg is tették, olyannyira, hogy minden eddiginél többen vannak már most, ráadásul még a helyszínen is be lehet nevezni. A részletekről Kónya Róbert szervező számolt be, valamint a Bro’s Gym Sportegyesület képviseletében Pálfi Krisztián, aki elárulta, hogy plusz sportprogramokat is szerveznek a ... |
|
Az oromi helyi közösség és az Orom Fejlődéséért Polgárok Egyesülete szervezésében szombaton tartották a Sörfesztivált és az Oromiak Nyolcadik Nagy Világtalálkozóját. Az Arany János Általános Iskola udvara és az épület is megtelt tartalommal, hisz a programok reggeltől éjszakáig tartottak.
A kiserdő hűvösében főzőcskéztek a versenyre benevezett csapatok, akik már reggel nyolckor a bográcsok alá nyújtottak, és készítették a jobbnál jobb pörkölteket. ... |
|
|
|
|
|
|
|

Budapesten kiállítás keretében mutatták be a Magyar Szemmel címet viselő fotó- és rajzpályázat díjazott alkotásait. A pályázatot Magyarország Nemzetpolitikai Államtitkársága hirdette meg. A fotópályázat díjazottjai között két magyarkanizsai is szerepel. Dobricski Réka Anyanyelv témában 3. helyezést, Srdić Igor Anyaszív témában pedig szintén 3. helyezést ért el.
Anyaföld, anyanyelv és anyaszív. Ezek voltak a témái a második alkalommal meghirdetett fotó- és rajzpályázatnak. A budapesti kiállításon a zsűri által kiválasztott legjobb alkotások szerepeltek.
Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár a verseny kapcsán elmondta: „Azért tudtuk megőrizni nemzeti kincseinket, mert a magyarok egy gondoskodó nemzetben egyesültek. Erre tekintettel 2023 a gondoskodó nemzet éve a nemzetpolitikában. A gondoskodás az, amikor odafigyelünk a másikra, segítjük, támogatjuk, szeretettel és elfogadással vagyunk iránta. Mi magyarok már bizonyítottuk, hogy számíthatunk egymásra a bajban a legszűkebb otthoni környezettől a helyi közösségekig, a legtágabb, egész világot átfogó magyar összefogásig, mindenhol láthatjuk ezt a gondoskodó összefogást."
Magyar szemmel - vajdasági alkotók képeit is kiállították Budapesten
|
|
|
|
|
|