| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.06.13.
Strandolni helyben is lehet

Nem kell ahhoz messzire utaznunk, hogy rendezett környezetben, otthonosan, mégis vízparton hűsöljünk. Szerencsések a magyarkanizsaiak, mert minden adott számukra ahhoz, hogy kényelmesen, tiszta, szép körülmények között töltsék el napjaikat olyankor, amikor a hőség kikényszeríti az őket a vízpartra. Nemcsak a helyieknek biztosít kikapcsolódást és megpihenést a helyi Tisza-part, hanem a távolabbról érkezőket is tárt karokkal várja. 
Ahogy leérünk a ...

   2025.06.12.
A nemek egyenjogúságának biztosítása egy új módszerrel

Szerbiából két önkormányzat, Versec és Magyarkanizsa vett részt a Német Fejlesztési Alap által Észak-Macedóniában, Velesben megszervezett nemzetközi találkozón, amelyen a nemek egyenjogúságát biztosító intézkedésekről, tapasztalatokról volt szó. Községünket háromtagú delegáció képviselte, köztük Telek Krisztina, a községi Szociális Központ igazgatója, akit hazaérkezése után tapasztalatairól kérdeztünk. 
- Észak-Macedóniában már jó ...

   2025.06.12.
A horgosi iskolából ballagott el a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa

A körülmények ellenére eredményes tanévet zárt  horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. A ballagást június 7-én, szombaton tartották meg, s büszkén jelentették be, hogy az elmúlt nyolc évben náluk tanult a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa.  
Gulyás Oldal Anita igazgatóval, s a generáció két legjobb diákjával, Balázs Piri Kevinnel és Bohata Bencével beszélgettünk.  
- Összesen 69 diákunk ballagott el a horgosi, ...

   2025.06.12.
Elballagtak a magyarkanizsai zeneiskolások

Ballagási ünnepséget tartottak Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Az Alapfokú Zeneiskolából 21 tanuló ballagott el. 
Különféle díjakat, elismeréseket osztottak ki, mint amilyen a Kornelia Stanković- és a Ljubica Marić-diploma, valamint az iskola tanulói ünnepi műsorral készültek, és a ballagó diákok is egy utolsó fellépés erejéig színpadra álltak. 
Atyimcsev Judit, az intézmény igazgatója elmondta: „Különböző hangszereken ...

   2025.06.12.
Kispiac a festők szemével

Tizenötödik alkalommal szervezte meg Kenyeres Ivanka, a Vajdasági Képzőművészeti Kör elnöke az egyesület tagjainak segítségével a festőtábort. A nagy hagyományú rendezvény minden alkalommal jótékonysági célt is szolgál, amellett, hogy összesereglenek a környékbeli képzőművészek, és közösen alkotnak. 
Ezúttal a résztvevők szombaton a Jókai Mór Művelődési Otthonban gyülekeztek, ahol már megszokott módon, jó hangulatban, egymást régi ismerősként ...

 
Keresés
 

   2023.07.14.
Kis közösség nagy ünnepe

Magyarkanizsa község minden településének van egy kiemelt rendezvénye, így a legkisebbeknek is jár az ünneplés. Az oromi helyi közösséghez tartozó apró kis falu, Völgyes azonban már nagyon régóta megtartja a hagyományos aratóünnepséget. Erre július 9-én, most vasárnap került sor, és több vendég sereglett össze, mint amennyien a településen laknak. Egykoron népesebb volt Völgyes, számtalan szórakozási lehetőséget is kínált, ám mára, mint általában a kis falvakban, egyre kevesebb a lakos, egyre kevesebb a rendezvény, így Völgyes esetében az Aratóünnepség valódi népünnepélyt jelent. 
Vasárnap délután egy búzatáblában megmutatták, hogyan történt régen az aratás, a kéveszedés és -kötés, mindezt népes nézőtábor előtt és muzsikaszó mellett. A helyi Aranykalász Művelődési Egyesület tagjai kitettek magukért, sőt a falu apraja-nagyja ugyanúgy részt vett a szervezésben és a lebonyolításban. A helyiek süteményt és frissítőt kínáltak, az édességeket mind otthon készítették, és mindenkinek jutott belőle. A völgyesi emberek vendéglátása messze földre eljuthatott, mert az egykor itt élők közül is többen hazalátogatnak erre az ünnepre. A lovas felvonulók, a kocsikázást biztosítók is hozzájárultak ahhoz, hogy kicsit visszarepüljünk a múltba, ízelítőt kapjunk a régmúlt verejtékes munkájának bemutatásából. Ezt követően a művelődési otthon udvarában az összes községi, sőt még távolabbi települések egyesületei is bemutatkoztak, népdalcsokrokat és néptáncokat láthattak az aratóünnepségre ellátogatók. A fénypont pedig az volt, hogy Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa község polgármestere és Erdélyi Olivér, a helyi közösség tanácselnöke köszöntője után megszegték és szétosztották a jelenlévők között az új búzából sült, reményt adó kenyeret. 

 




Kis közösség nagy ünnepe