|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Nem kell ahhoz messzire utaznunk, hogy rendezett környezetben, otthonosan, mégis vízparton hűsöljünk. Szerencsések a magyarkanizsaiak, mert minden adott számukra ahhoz, hogy kényelmesen, tiszta, szép körülmények között töltsék el napjaikat olyankor, amikor a hőség kikényszeríti az őket a vízpartra. Nemcsak a helyieknek biztosít kikapcsolódást és megpihenést a helyi Tisza-part, hanem a távolabbról érkezőket is tárt karokkal várja.
Ahogy leérünk a ... |
|
Szerbiából két önkormányzat, Versec és Magyarkanizsa vett részt a Német Fejlesztési Alap által Észak-Macedóniában, Velesben megszervezett nemzetközi találkozón, amelyen a nemek egyenjogúságát biztosító intézkedésekről, tapasztalatokról volt szó. Községünket háromtagú delegáció képviselte, köztük Telek Krisztina, a községi Szociális Központ igazgatója, akit hazaérkezése után tapasztalatairól kérdeztünk.
- Észak-Macedóniában már jó ... |
|
A körülmények ellenére eredményes tanévet zárt horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. A ballagást június 7-én, szombaton tartották meg, s büszkén jelentették be, hogy az elmúlt nyolc évben náluk tanult a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa.
Gulyás Oldal Anita igazgatóval, s a generáció két legjobb diákjával, Balázs Piri Kevinnel és Bohata Bencével beszélgettünk.
- Összesen 69 diákunk ballagott el a horgosi, ... |
|
Ballagási ünnepséget tartottak Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Az Alapfokú Zeneiskolából 21 tanuló ballagott el.
Különféle díjakat, elismeréseket osztottak ki, mint amilyen a Kornelia Stanković- és a Ljubica Marić-diploma, valamint az iskola tanulói ünnepi műsorral készültek, és a ballagó diákok is egy utolsó fellépés erejéig színpadra álltak.
Atyimcsev Judit, az intézmény igazgatója elmondta: „Különböző hangszereken ... |
|
Tizenötödik alkalommal szervezte meg Kenyeres Ivanka, a Vajdasági Képzőművészeti Kör elnöke az egyesület tagjainak segítségével a festőtábort. A nagy hagyományú rendezvény minden alkalommal jótékonysági célt is szolgál, amellett, hogy összesereglenek a környékbeli képzőművészek, és közösen alkotnak.
Ezúttal a résztvevők szombaton a Jókai Mór Művelődési Otthonban gyülekeztek, ahol már megszokott módon, jó hangulatban, egymást régi ismerősként ... |
|
|
|
|
|
|
|

Csupán néhány vásárt szerveznek Magyarkanizsán, mégpedig azokban a hónapokban, amikor öt vasárnap is van az adott hónapban. Ilyenkor a negyedik vasárnap a vásárnap Magyarkanizsán. Nem akarnak ugyanis konkurálni a hagyományos, úgymond “országos” vásároknak. Saját rendezvényüket viszont úgy szeretnék vonzóvá tenni, hogy igazi fesztiválhangulatot teremtenek. A Tisza-parti kisvárosban tehát nemcsak arról szól a vásár, hogy az eladók kipakolják portékájukat, hanem számos kísérőrendezvény is van.
Így lesz ez most vasárnap, július 23-án is.
9 és 12 óra között az ősök hangja Polgári Szervezet Történelmi napot tart a vásártéren. Előadásokat szerveznek, jurtabemutatót tartanak, lesz íjászkodás, vívás, baltadobálás, kovácsolás, dobolás, kézműveskedés.
9 és 11 óra között kisállat-simogatót szerveznek gyerekeknek, az Önkéntes Tűzoltó Egyesületnek köszönhetően pedig a tűzoltótömlővel is lehet majd játszani.
A felnőttek ingyenes vérnyomás- és vércukorszint mérésen vehetnek részt 8 és 10 óra között.
Zenés és szórakoztató programok is lesznek a vásár ideje alatt és természetesen enni- és innivalóról is gondoskodnak a szervezők: birkapörkölt, rostélyos, sültkolbász, pljeskavica, főtt-sült csülök, lángos szerepel majd az étlapon.
Természetesen a vásárt az árusok teszik majd vásárrá: a megszokott kézműves termékeket árulják majd gondoskodva arról, hogy senki se menjen haza üres kézzel vásárfia nélkül.
Vasárnap vásár Magyarkanizsán
Vásár Magyarkanizsán
|
|
|
|
|
|