Jótékonysági családi délutánt szervezett augusztus 25-én Magyarkanizsa Község ifjúsági Irodája, vagyis az OZ. A rendezvény bevételével a muzslyai Páger Anita gyógykezeltetését segítik, hogy a fiatal lány mielőbb talpra állhasson. Anita egy zuhanás következtében bénult le, de remény van felgyógyulására, ha elvégeznének rajta külföldön egy műtétet.
A sok kicsi sokra megy elve alapján szervezte meg az OZ, a jótékonysági rendezvényt a Tisza parton, a Strandháznál. Lehetett lovagolni, volt gyermek-színielőadás, a Juhász zenekar is koncertezett. Mindegyik esemény helyszínén egy-egy dobozt helyzetek el, amibe a közönség az önkéntes adományait dobhatta.
Az OZ-nak nem ez volt az első jótékonysági rendezvénye, mondta Ivanović Laura, az ifjúsági iroda koordinátora.
- A szociálisan rászorulóknak is segítünk, és az ilyen esetekben is, amikor operációra kell gyűjteni. Az OZ-ra mindig lehet számítani. Még menhelyeknek is gyűjtöttünk. Valóban nagyon sok jótékonysági eseményt tudunk magunk mögött. Gyűjtöttünk a kelebiai Sanyi bácsinak, Emesének, aki tűzkárosult volt, fel sem tudok már mindenkit sorolni. Fontos ez a fiataloknak, akik szeretnének segíteni, mi pedig az OZ-ban szeretnénk ehhez teret biztosítani. Nagyon sokakban ott az akarat, hogy tegyenek valamit, de nem találják meg a módját. Mi viszont adunk nekik lehetőséget, hogy akár a munkájukkal, akár az ötleteikkel segítsenek a rászorulóknak.
Kalmár Zsuzsa színművész, a Palicsi Szinjátszó Grund vezetője. Mint mondta, nekik is segítenek, így nem vitás, hogy ők is segítenek, akinek csak lehet.
- A palicsi művelődési egyesület támogat minket útiköltségekkel, amúgy meg tényleg pénz nélkül működünk. Nincs szükségünk semmire, csak a szeretetre, ami bennünk van. Ide Kanizsára a szülők hoztak bennünket, ahol egy jótékonysági előadást tartunk. A gyerekek nem nagyon szeretik a szabadteret, amely mindig egy külön kihívást jelent a számukra, de kell ez a tapasztalat is. A csoportból most három gyereket vettek fel az akadémiára, mindannyiukat, akik felvételiztek. A többiek még most nőnek. Hogy az elkövetkező két-három évben, amennyi még a középiskolából hátra van, hogyan döntenek, azt nem tudom. Azt sem tudom, hogy bátorítsam-e őket a színművészet felé, mert nem könnyű pálya ez, különösen nálunk, Vajdaságban, de sehol a világon. Ugyanakkor meg gyönyörű! Ha valaki egyszer belekóstol a színházi létbe, az előadás létrehozásának a fázisaiba, megérzi, hogy mi az az alkotás, milyen az, hogy egy kicsit másnak az életét tudja élni a színpadon, az azután nehezen tud szabadulni ettől az élménytől. A Szentivánéji álom című előadásunkat hoztuk el Magyarkanizsára, amit most nyolcadszor játszunk. Ezzel voltunk Pécsett is a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválon. Lehet, hogy ezt a darabot tovább visszük, egy kicsit átrendezve, másként kitalálva, mert a szereplők közül is páran közben középiskolások lettek - mesélte Kalmár Zsuzsa.
Kálmán Jenő lovász a tóthfalui Almás-Vasderes Hagyományápoló Egyesület elnöke. Munkatársaival meglovagoltatta a vállalkozó kicsiket.
- 2019-ben alakult meg az egyesület, s a célja az, hogy a szegényebb sorsú gyerekek is belekóstolhassanak a lovas életbe, kipróbálhassák a lovaglást. Jelenleg hét lova van az egyesületnek, de a tagoknak is vannak saját lovaik, így összesen legalább 40-50 ló köthető az egyesülethez. Évente több rendezvényünk is van. Tavasszal, a farsangi felvonulással indítunk, húsvétkor lovakkal megyünk locsolni, ami a gyerekeknek nagyon érdekes. Nyáron van lovas élménytábor két turnussal, októberben pedig a Dömötör-napi behajtó ünnepséget tarjuk meg. Próbáljuk a gyerekeknek megmutatni, hogy ezek a rendezvényke egykor hogyan néztek ki, amikor még mi is gyerekek voltunk.
Nagyon sokan segítették a rendezvény létrejöttét, köztük Sziráki Norbert, az Akusztik együttes frontembere, aki hangosította a magyarkanizsai rendezvényt.
- Szerintem az nem kérdés, hogy itt a helyem, hogy segítsek. Amikor valaki szükséget szenved, akkor természetes dolog, hogy ki miben tud, s ahogyan tud, úgy segít. A helyzet gyorsan megfordulhat, bárki bármikor kerülhet hasonló szituációba vagy még rosszabba is – mondta Sziráki Norbert.
A rendezvényen a Juhász zenekar egy gyermekkoncertet adott, majd rövid táncházat tartott. Juhász Gábor, a zenekar vezetője elmondta:
- Bármilyen jótékonysági megkeresésre szívesen igent mondunk, szívesen részt veszünk ezeken akár Vajdaságban, akár Magyarországon. Nekem különösen fontos Páger Anita ügye. Nagyon kevés idő van már a gyűjtésre, hogy egy fiatal lánynak az életét megváltoztathassuk. Hogy ennyire összefog a vajdasági közösség, az nagyon nagy dolog, s örülök neki, hogy mi is részesei lehetünk az összefogásnak. Azért tartunk gyerekkoncertet, mert mindig sok kisgyermekes család jön ki ide, a Tisza-partra. Szerintem az a legjobb, amikor az egész család együtt tud mulatni, s mivel vannak gyermekműsoraink, ezért ezek közül választottunk. A Tudom én már című viszonylag újabb összeállítás. Nagyon szeretjük játszani, de a közönség is nagyon szereti. Mi fontosnak tartjuk azt, hogy a táncházakba az egész családot bevonjuk. Tehát ne csak az legyen, hogy a szülők elhozzák a gyermekeiket, ők leülnek, a gyermekek meg táncolnak, hanem hogy valóban egy családi program legyen. Régen is a család apraja-nagyja együtt táncolt a lakodalmakban. Az unoka felkérte táncolni a nagymamát, s egy jót táncoltak. Erre a magyar népzene, a magyar hagyományok talán a legjobbak.
A Juhász zenekar zenéjére valóban együtt táncoltak kicsik és nagyon, s közben az adományok is gyűltek. Az OZ munkatársai a nap végén 27.010 dinárt, 10 eurót és 1500 forintot találtak a dobozokban.
Anita műtétjét a Budi human jótékonysági alapítványnál is lehet támogatni, ahova az 1425-ös kódot kell elküldeni SMS-ben, a 3030-as számra. Aki nem tudott részt venni a magyarkanizsai rendezvényen, az még így is segíthet!
Jótékonysági családi délután volt Magyarkanizsán
A muzslyai Páger Anita gyógykezelésére gyűjtöttek Magyarkanizsán
|