|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Nem kell ahhoz messzire utaznunk, hogy rendezett környezetben, otthonosan, mégis vízparton hűsöljünk. Szerencsések a magyarkanizsaiak, mert minden adott számukra ahhoz, hogy kényelmesen, tiszta, szép körülmények között töltsék el napjaikat olyankor, amikor a hőség kikényszeríti az őket a vízpartra. Nemcsak a helyieknek biztosít kikapcsolódást és megpihenést a helyi Tisza-part, hanem a távolabbról érkezőket is tárt karokkal várja.
Ahogy leérünk a ... |
|
Szerbiából két önkormányzat, Versec és Magyarkanizsa vett részt a Német Fejlesztési Alap által Észak-Macedóniában, Velesben megszervezett nemzetközi találkozón, amelyen a nemek egyenjogúságát biztosító intézkedésekről, tapasztalatokról volt szó. Községünket háromtagú delegáció képviselte, köztük Telek Krisztina, a községi Szociális Központ igazgatója, akit hazaérkezése után tapasztalatairól kérdeztünk.
- Észak-Macedóniában már jó ... |
|
A körülmények ellenére eredményes tanévet zárt horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. A ballagást június 7-én, szombaton tartották meg, s büszkén jelentették be, hogy az elmúlt nyolc évben náluk tanult a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa.
Gulyás Oldal Anita igazgatóval, s a generáció két legjobb diákjával, Balázs Piri Kevinnel és Bohata Bencével beszélgettünk.
- Összesen 69 diákunk ballagott el a horgosi, ... |
|
Ballagási ünnepséget tartottak Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Az Alapfokú Zeneiskolából 21 tanuló ballagott el.
Különféle díjakat, elismeréseket osztottak ki, mint amilyen a Kornelia Stanković- és a Ljubica Marić-diploma, valamint az iskola tanulói ünnepi műsorral készültek, és a ballagó diákok is egy utolsó fellépés erejéig színpadra álltak.
Atyimcsev Judit, az intézmény igazgatója elmondta: „Különböző hangszereken ... |
|
Tizenötödik alkalommal szervezte meg Kenyeres Ivanka, a Vajdasági Képzőművészeti Kör elnöke az egyesület tagjainak segítségével a festőtábort. A nagy hagyományú rendezvény minden alkalommal jótékonysági célt is szolgál, amellett, hogy összesereglenek a környékbeli képzőművészek, és közösen alkotnak.
Ezúttal a résztvevők szombaton a Jókai Mór Művelődési Otthonban gyülekeztek, ahol már megszokott módon, jó hangulatban, egymást régi ismerősként ... |
|
|
|
|
|
|
|

55 kilométeres kerékpártúrát szerveztek Magyarkanizsa községben az Európai Mobilitási Hét, azaz az Autómentes nap keretében. A szervező a helyi Természetjáró Egyesület, céljuk pedig, hogy népszerűsítsék a kerékpározás előnyeit.
A borús idő ellenére közel harmincan gyülekeztek a Városháza előtti téren. A kerékpározás szerelmesei nem csak a községből érkeztek, hanem Csantavérről, Zentáról, Palicsról és Szabadkáról is.
Zoran Vukmanov, a szabadkai Poželi želju Természetjáró Egyesület elnöke: „Kanizsa nincs messze Szabadkától, úgyhogy jó volt a reggeli biciklizés ide. Nagyon örülünk, hogy itt lehetünk és hogy ezen a túrán részt vehetünk.”
A több mint 50 kilométeres szakaszt végig kerékpározva a túra résztvevői a Magyarkanizsa-Velebit-Orom-Völgyes-Tóthfalu-Oromhegyes útvonal nevezetességeit is megtekinthették. A szervező magyarkanizsai szervezetnek az idén számos ilyen jellegű rendezvénye volt.
Szarvas Klaudia, a magyarkanizsai Természetjáró Egyesület tagja, szervező elmondta: „Szerintem mindenki szeret autóval közlekedni, de igyekszünk felhívni a figyelmet, hogy a kerékpárnak mindig van parkolóhely, könnyen el lehet jutni háztól-házig, főleg itt a városban.”
A túra résztvevői a késő délutáni órákban érkeztek vissza Magyarkanizsára.
„A kerékpárnak mindig van parkolóhely és a városban könnyű vele közlekedni”
Két keréken az Európai Mobilitási Hét alkalmából
|
|
|
|
|
|