Fejsztámer Róbert magyarkanizsai polgármester pénteken délelőtt aláírta az idei önkormányzati művelődési pályázat nyerteseivel a szerződéseket. Ezúttal 3,6 millió dinárt osztottak szét 21 pályázó között.
A művelődési civil szervezeteknek szánt pályázatot különválasztották az egyéb civil szervezeti pályázatoktól, hívta fel rá a figyelmet Fejsztámer Róbert polgármester.
- A keretösszeg 3.6 millió dinár, amire most 21 pályázat érkezett, s ezek mindegyike nyertes lett. 30 ezertől nagyjából 400 ezer dináros összegeket osztottunk szét. Önkormányzati részről a teljes költség ugyanakkor 55 millió dinár, ami a művelődési egyesületeknek és intézményeknek van szánva, de ebben benne van a rendezvényszervezéstől kezdve a művelődési házak rezsiköltségein át a személyi kiadásokig minden. A most szétosztott összeg kizárólag a rendes tevekénységre szánt művelődési keret. Örülök, hogy évről évre van, sőt egyre több felhasználója van ennek a keretnek, ami azt jelenti, hogy van igény a munkájukra, s ezáltal a közösségmegtartó erejük folyamatosan növekszik - mondta Fejsztámer Róbert.
A polgárok, akik megtekintik a civil szervezeteik programjait, láthatják, hogy folyamatos a foglalkozás a fiatalokkal egész évben, ezért is lehet úgy rájuk tekinteni, mint egy közösségmegtartó erőre, hisz a község 13 települése közül 11-ben van művelődési egyesület, s mindegyiknek a fő tevékenysége a hagyományőrzés, fogalmazott a polgármester.
Az oromi Petőfi Sándor Művelődési Egyesület több mint 50 éve működik, az önkormányzati pályázatokon minden alkalommal részt vesznek, mert ebből a pénzből nagyon sok mindent meg tudnak valósítani, mondta Kádár Judit, az egyesület elnöke.
- Ha a programjaink színesek, s összekapcsolják a közöséget, s ha aktívan részt veszünk az oktatási intézményekkel egyűt a rendezvények magvalósításában, akkor nagyon szép eredményeket tudunk elérni. A támogatás egyik lényege, hogy el tudjunk utazni különféle rendezvényekre, a különböző népzenei találkozókra vagy kiállításokra, a nagy fesztiválokra, mint amilyen például most volt, a Durindó, ami az egyik legnagyobb szemle, ahol az egyesületek be tudnak mutatkozni.
Kiemelkedően fontos az utaztatás biztosítása is, s a különféle rendezvényeken való részvétel lehetőségét is biztosítja az önkormányzati támogatás, fogalmazott Kádár Judit, aki elmondta azt is, hogy anyaországi pályázati lehetőségek is vannak, például a Csoóri Sándor Alap révén. A magyarországi pénzeknek köszönhetően a népviseleteiket tudták felújítani.
Bővebben:
Magyarkanizsa: A kultúra támogatásán keresztül a közösségmegtartás a cél
Táborok, népzenei találkozók az önkormányzat támogatásával
A kultúra támogatása Magyarkanizsán
|