
Háromnapos foglalkozásokat tartott a magyarkanizsai Vöröskereszt Horgoson, amely célja az volt, hogy a diákok megismerkedjenek az elsősegélynyújtás alapjaival és a Vöröskereszt munkájával. A gyerekek játékos, interaktív módon tanulhattak fontos életesemények kezeléséről, amelyek akár egy baleset vagy vészhelyzet során is életmentőek lehetnek. Összesen kilenc ötödik, hatodik és nyolcadik osztályos gyerek érkezett, hogy elsajátítsák az elsősegélynyújtás szabályait.
A diákok megtanulták az újraélesztés alapjait, sérülések ellátását, valamint a különböző elsősegélynyújtási technikákat. A tanulás mellett a Vöröskereszt munkájáról is szerezhettek ismereteket. Az utolsó napon a sebek élethű ábrázolását gyakorolták, például vágásokat és égési sérüléseket. A gyakorlás során egymáson alkalmazták a tanult technikákat.
Bajusz Petra aktivista elmondta: „A gyerekeknek azért fontos ezt a részt is megtanulniuk, látniuk, ha ne adja Isten a való életben találkoznak egy sérüléssel, legyen az egy erősebb vágás, vérzés, törés, bármi, akkor fel tudják ismerni, és mivel tanulják az elsősegélyt, el is tudják látni, ezért gyakoroltuk ma ezt.”
A tábor célja, hogy a gyerekek ne csak elméleti tudást szerezzenek, hanem gyakorlati készségekre is szert tegyenek, amelyek akár egy életet is megmenthetnek.
Kovács Magyari Csilla elsősegélynyújtó-oktató a tanfolyam témáiról beszélet: „Kezdtük az újraélesztéssel, ami a legfontosabb, utána gyakorolták a teljes átvizsgálást, kómahelyzet. Beszéltünk az állapotokról, majd a törés, vágás, mindenféle gyakorlással, tehát nagyon sokat, tegnap egész nap csak gyakoroltunk. Kötöztek, egymáson újraélesztettek, nagyon sokat ismételjük azt, amit egyébként a húszórás tanfolyamon megtanulnak.”
A foglalkozások a téli szünidőben nemcsak a tanulásra, hanem a barátkozásra is kiváló lehetőséget biztosítottak a diákok számára.
Bővebben:
Hogy már gyerekkortól el tudják látni a sérüléseket
|