|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
A Tartományi Oktatási, Jogalkotási, Közigazgatási, Nemzeti Kisebbségi – Nemzeti Közösségi Titkárság támogatásával idén újra visszatért a magyarkanizsai Tisza-partra a Multikulturalizmus Tábora, amelyen két váltásban összesen 16 vajdasági középiskola diákja vett részt, összesen 128-an. A feladatokat a tanulók vegyes csapatokban oldották meg sikeresen – ezzel is elősegítve a tábor céljának megvalósulását: a nemzetek közti tolerancia erősítését.
|
|
Az idei második vásár igazán tartalmas és sikeres volt most vasárnap Magyarkanizsán. Sokan voltak, nagy volt a kínálat, nagy volt a hőség is, mégis kellemesen elfért minden és mindenki a nagy vásártéren, ahol plusz tartalmakkal is bővítették a most már újra régi fényében tündöklő, közösségi eseményt. Ezúttal a már jól megszokott vérnyomás és vércukorszint mérés és természetesen az árusok, lovasok és gyermekprogramokat szolgáltatók mellett új tartalommal ... |
|
Mindenkiben ott van a természethez való ragaszkodás, kiben mélyen elrejtve, kiben egészen közel a felszínhez. Lelkünk egy kevésbé, vagy nagyon rejtett része emlékszik arra, hogy egy tőről fakadunk, és őseink a föld szagát mélyen belélegezve, verejtékcseppekkel is behintve azt – éltek egykor lassabban és jobban tisztelve az éltető erőt adó termőt.
Erre az ősi erőre emlékeztet az az egy holdnyi lilaság is, mely a forgalmas Magyarkanizsa-Zenta közti ... |
|
A Szabadkai Egyházmegye elsőáldozóinak találkozóját idén is Tóthfaluban rendezték meg szombaton, június 21-én. A találkozón a gyerekek megtanulhatták, milyen fontos szerepe van a hitnek az életükben, hiszen először közös imán vettek részt a templomban.
A rendezvény célja a barátkozás és a vallás gyakorlása játékosan, sporttal egybekötve. A foglalkozásokba a plébánosok is bekapcsolódtak, akik megmutatták az idei elsőáldozóknak, hogy az ... |
|
Horgoson a néptáncnak és a népzenének nagyon erős, mélyre gyökerező hagyományai vannak - mondta Szécsi Zsolt, az egyesület művészeti vezetője.
Az 1933 óta aktívan működő intézmény népművészeit telt ház fogadta a helyi Művelődési Ház színháztermében. A népművészeti szakcsoportok éves munkáját tekinthette meg a közönség.
Szécsi Zsolt művészeti vezető elmondta: „Itt, Horgoson a néptáncnak és a népzenének nagyon ... |
|
|
|
|
|
|
|

Magyarkanizsán koncertezett december 14-én este a budapesti Musica Profana együttes. A régi Európa karácsonyi zenéje című összeállítást telt ház előtt mutatták be. A 16-18. századi Európa a karácsonyi dalok nagyon gazdag tárházával rendelkezik, az együttesnek van miből merítenie, amikor egyegy fellépésre készül – mondta Andrejszki Judit, a Musica Profana vezetője, csembalósa és szopránja. A Collegium Hungaricumok sorában huszadikként megalakult belgrádi intézmény alig hat hónap alatt már több olyan jelentős művelődési rendezvényt szervezett, amely nagyban hozzájárul a magyar kultúra szerbiai népszerűsítéséhez. A viola da gambát, barokk és reneszánsz furulyát, illetve gitárt, csembalót, lantot vagy a theorbának nevezett basszus lantot felvonultató együttes repertoárján a német, francia és angol világi és egyházi szerzemények mellett az egyetlen magyar barokkzeneszerző, Eszterházy művei is felcsendültek. Magyarkanizsát követően a Musica Profana hétfőn Szabadkán, kedden pedig Újvidéken lép színpadra.
Bővebben:
http://pannonrtv.com/web/?p=174158
|
|
|
|
|
|