| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.06.10.
Воће има папрену цену

На домаћем тржишту воћа ове године очекује се значајан пад приноса услед оштећења од мраза. Тако је и у околини Кањиже, где су кајсије, трешње и неке ране сорте вишања измрзле. Код тих воћних култура произвођачи ће моћи да уберу само минималне количине плодова. 
Произвођачи ...

   2025.06.05.
У Стонотениском клубу Хоргош се 4.јуна огранизовао Спортски дан

У Стонотениском клубу Хоргош се 4.јуна огранизовао Спортски дан за особе са сметњама у развоју који је реализован у оквиру њиховог текућег ИПА пројекта. Том приликом су корисници дневног боравка за особе са инвалидитетом “Барка” из Кањиже и ученици са инвалидитетом ...

   2025.06.03.
Пред жетву неопходна је провера противпожарне опреме пољопривредних машина

У општини Кањижа почела је провера противпожарне опреме пољопривредних машина које ће учествовати у жетви. Провера се односи на све комбајне, машине за превоз житарица и сламе, као и тракторе са пресом, који учествују у жетви. 
Проверу у периоду од 2. до 12. јуна обавља ...

   2025.06.02.
Сусрет овчара

Нема сумње да је наша општина позната у региону по разноврсној понуди манифестација! Још од мог првог мандата, општина из буџета подржава барем по једну манифестацију у сваком насељу - објавио је на свом Фејсбук профилу председник општине Кањижа Роберт Фејстамер.   

   2025.06.02.
Трактористи преплавили Трешњевац

Овогодишње Фестивал трактора у Трешњевцу био је најпосећенији до сада, јер је у то место стигло више од 200 трактора. Програм је трајао цео дан, а публику је дочекала музика, дечје игре и разна такмичења. 
Након јутарњег окупљања, ова популарна манифестација је традиционално ...

 
Претрага
 

   2017.05.17.
Волонтери обновили чудотворни бунар

Пролећном мобом која је трајала четири дана у насељу Војвода Зимоњић, настављена је акција започета прошлог лета на уређењу купалишта и ревитализацији старог артерског бунара на Јарашу. Волонтерску акцију организовали су Омладинско и културно удружење „Вемсикал Србија” из Кањиже и Фондација „Арс Топиа” из Будимпеште, а  учесници су били из Бечеја, Сенте, Горњег Брега, Суботице, Кањиже и Војводе Зимоњића, као и више места из Мађарске.

Прошлог лета у сличној летњој акцији волонтера, добровољним радом је на локацији старог артерског бунара на Јарашу уређено купалиште са два базенчића, свлачионицом и тоалетом, а уз постојећи направљен је и нови валов за појилиште за стоку. Овом приликом на пролећној моби учврстила се конструкција старог и новог валова уз стари артерски бунар. Лане су на истом послу били волонтери из Мађарске, Румуније и мештани Војводе Зимоњића и околине, а овог пута на моби се окупило око 30 учесника.

У обнављању старог  артерског бунара на Јарашу било је укључено више  волонтера са стране него мештана. Док су волонтери радили, житељи околних  салаша су сугерисали шта треба урадити

Виги додаје да су приметили да се организацијом моба на уређењу простора старог артерског бунара интензивирала комуникација са мештанима. Житељи околних салаша и Војводе Зимоњића су сугерисали шта треба урадити и прилагодити како би нови валов био у функцији појилишта за стоку, да би се намена бунара изграђеног још 1894. године могла боље искористи. Ипак, у пролећној моби било је укључено више волонтера са стране него мештана. Међу учесницима је био Рудолф Алмаши из Кањиже, који каже да није знао шта треба радити пре него што је дошао на мобе, али да увек има таквог посла којег воли, жели и зна да уради.

Више информација:




Волонтери обновили чудотворни бунар