| Привреда || Комуналне делатности || Урбанизам || Пољопривреда || Заштита животне средине || Туризам || Образовање || Култура || Социјална заштита || Здравство || Спорт || Омладина || Информисање || Ванредне ситуације || Верске заједнице || Цивилне организације || Заједница || Месне заједнице |

   2025.06.10.
Воће има папрену цену

На домаћем тржишту воћа ове године очекује се значајан пад приноса услед оштећења од мраза. Тако је и у околини Кањиже, где су кајсије, трешње и неке ране сорте вишања измрзле. Код тих воћних култура произвођачи ће моћи да уберу само минималне количине плодова. 
Произвођачи ...

   2025.06.05.
У Стонотениском клубу Хоргош се 4.јуна огранизовао Спортски дан

У Стонотениском клубу Хоргош се 4.јуна огранизовао Спортски дан за особе са сметњама у развоју који је реализован у оквиру њиховог текућег ИПА пројекта. Том приликом су корисници дневног боравка за особе са инвалидитетом “Барка” из Кањиже и ученици са инвалидитетом ...

   2025.06.03.
Пред жетву неопходна је провера противпожарне опреме пољопривредних машина

У општини Кањижа почела је провера противпожарне опреме пољопривредних машина које ће учествовати у жетви. Провера се односи на све комбајне, машине за превоз житарица и сламе, као и тракторе са пресом, који учествују у жетви. 
Проверу у периоду од 2. до 12. јуна обавља ...

   2025.06.02.
Сусрет овчара

Нема сумње да је наша општина позната у региону по разноврсној понуди манифестација! Још од мог првог мандата, општина из буџета подржава барем по једну манифестацију у сваком насељу - објавио је на свом Фејсбук профилу председник општине Кањижа Роберт Фејстамер.   

   2025.06.02.
Трактористи преплавили Трешњевац

Овогодишње Фестивал трактора у Трешњевцу био је најпосећенији до сада, јер је у то место стигло више од 200 трактора. Програм је трајао цео дан, а публику је дочекала музика, дечје игре и разна такмичења. 
Након јутарњег окупљања, ова популарна манифестација је традиционално ...

 
Претрага
 

   2022.10.27.
Гребани асфалт олакшава саобраћај у Ризничкој улици у Малим Пијацама

Ова инвестиција ће се реализовати у дужини од 700 метара, уз подршку Буџетског фонда за пољопривреду и рурални развој општине Кањижа. 
Радови у Ризничкој улици у Малим Пијацама већ увелико трају. Мештани су задовољни са овом инвестицијом. 
Саобраћај на овој деоници пута био је отежан због песковитог тла. Поред мештана, овај пут веома често користе и пољопривредни произвођачи. 
Еде Сарапка, председник МЗ „Мале Пијаце” каже: „У фази смо насипања, када се овде довози гребани асфалт, поравнава се, па онда долази један тежак ваљак, који ће то неколико дана сабијати, и када се сједини, онда ће дуго времена имати сличну текстуру као прави асфалт.” 
Недавно је иначе и деоница пута између Малих Пијаца и Шупљака такође проширена гребаним асфалтом, у дужини од скоро 4 километра, и то уз подршку Локалне самоуправе Кањижа. 
Више информација: 

 




Гребани асфалт олакшава саобраћај у Ризничкој улици у Малим Пијацама