| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.07.18.
Az MNT szerb nyelvi képzése

Július 18-án, pénteken zárul a Magyar Nemzeti Tanács szerb nyelvi felzárkóztató képzése. amely hat településen, köztük Magyarkanizsán is zajlik. 


– A Magyar Nemzeti Tanács a komplex felsőoktatási ösztöndíjprogram keretein belül 2012 óta szervezi meg az intenzív szerb nyelvi felzárkóztató képzést a harmadikos középiskolások részére. A tanfolyam célja, hogy az érdeklődő fiatalok szerb nyelvtudását olyan szintre fejlesszük, amellyel ...

   2025.07.18.
Őseink lábnyoma a XXI. században

Az „Őseink lábnyoma a XXI. században” hagyományőrző tábort az Ősök Hangja Polgári Egyesület szervezésében idén ötödik alkalommal rendezték meg Magyarkanizsán. A foglalkozásokon 25 gyermek vesz részt. 


A háromnapos rendezvény délelőtt kezdődött, a gyerekek ősi mesterségekkel, hagyományos technikákkal és játékokkal ismerkedhetnek meg. 


Az eső ellenére is jókedvűen vettek részt a gyerekek az úgynevezett ...

   2025.07.17.
Kézműveskedés, sok játék és még több kacagás

Kézműves tábort tartanak Oromon a Zengő Tájház Nők és Fiatalok Kézműves Egyesülete szervezésében. A táborra 40 gyerek jelentkezett, akik számos foglalkozáson vehetnek részt a következő napokban. 


A tábor célja, hogy a gyerekek a nyári szünetet tartalmasan töltsék el, miközben új kézműves technikákat ismernek meg. A keddi foglalkozásokon is nagy volt a nyüzsgés, mindenki lelkesen készítette saját kis alkotását. 


Nagy ...

   2025.07.17.
Pályaválasztási tanácsadás és útmutatás

Magyarkanizsa Község Ifjúsági Irodája (OZ) május elején mentorprogramot indított a pályaválasztás előtt állóknak. Az OZ Nexus célja, hogy azokat a fiatalokat, akik gondolkodnak a továbbtanuláson, összekösse olyan felnőtt személyekkel, akik ebben a segítségükre lehetnek. A kezdeményezésről Hubai Dávid ifjúsági koordinátorral és a mentorprogram felelősével beszélgettem. 


– Több kérdés is érkezett felém a pályaválasztással kapcsolatban, ...

   2025.07.17.
A tánc az életük

A hétvégén két váltásban zajlott le a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület immáron huszadik néptánctábora a művelődési házban. A nyár a néptánctáborok jegyében telik Horgoson, ahol minden a népművészetről szól. Szécsi Zsolt táborvezető elmondta, hogy a gyerekeket már óvodás kortól próbálják bevezetni a tánc világába. 


– A piciket az önállóságra is tanítjuk a tánc mellett. Két váltásban foglalkoztunk a gyerekekkel, ...

 
Keresés
 

   2015.12.10.
Tóthfalusiak Magyarkanizsán

Nyílt fórumon mutatkozott be a magyarkanizsaiaknak december 8-án este Tóthfalu. Az Ifjúsági Otthonban megjelent érdeklődők a település turisztikai kínálatát és idegenforgalmi fejlesztési elképzeléseit ismerhették meg.

Tóthfalu tájházzal, szoborparkokkal, hatalmas turul-madár szoborral és egyedülálló arborétummal várja a turistákat. Új látványosságuk a Duna-makett lesz, ami Bezdántól a Vaskapuig mutatja be folyó mellett található történelmi építményeket. A már hagyományosnak számító rendezvények mellett jövő év július 30-án egy gasztronómiai fesztivállal kívánják bővíteni a kínálatot. A magyarkanizsai bemutatkozáson felléptek a falu zeneiskolásai és műkedvelői, a kézimunkázók kiállításon mutatták be legszebb alkotásaikat, de nem maradhatott el a tóthfalusi pálinka, a lankadt pite és csőröge-kóstoló sem.

Bővebben:



Letöltés: Magyarkanizsán mutatkozott be Tóthfalu


Tóthfalusiak Magyarkanizsán

Nyílt fórumot tartott Tóthfalu Magyarkanizsán


A fényképeket készítette Kónya Róbert