|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Július 18-án, pénteken zárul a Magyar Nemzeti Tanács szerb nyelvi felzárkóztató képzése. amely hat településen, köztük Magyarkanizsán is zajlik.
– A Magyar Nemzeti Tanács a komplex felsőoktatási ösztöndíjprogram keretein belül 2012 óta szervezi meg az intenzív szerb nyelvi felzárkóztató képzést a harmadikos középiskolások részére. A tanfolyam célja, hogy az érdeklődő fiatalok szerb nyelvtudását olyan szintre fejlesszük, amellyel ...
|
|
Az „Őseink lábnyoma a XXI. században” hagyományőrző tábort az Ősök Hangja Polgári Egyesület szervezésében idén ötödik alkalommal rendezték meg Magyarkanizsán. A foglalkozásokon 25 gyermek vesz részt.
A háromnapos rendezvény délelőtt kezdődött, a gyerekek ősi mesterségekkel, hagyományos technikákkal és játékokkal ismerkedhetnek meg.
Az eső ellenére is jókedvűen vettek részt a gyerekek az úgynevezett ...
|
|
Kézműves tábort tartanak Oromon a Zengő Tájház Nők és Fiatalok Kézműves Egyesülete szervezésében. A táborra 40 gyerek jelentkezett, akik számos foglalkozáson vehetnek részt a következő napokban.
A tábor célja, hogy a gyerekek a nyári szünetet tartalmasan töltsék el, miközben új kézműves technikákat ismernek meg. A keddi foglalkozásokon is nagy volt a nyüzsgés, mindenki lelkesen készítette saját kis alkotását.
Nagy ...
|
|
Magyarkanizsa Község Ifjúsági Irodája (OZ) május elején mentorprogramot indított a pályaválasztás előtt állóknak. Az OZ Nexus célja, hogy azokat a fiatalokat, akik gondolkodnak a továbbtanuláson, összekösse olyan felnőtt személyekkel, akik ebben a segítségükre lehetnek. A kezdeményezésről Hubai Dávid ifjúsági koordinátorral és a mentorprogram felelősével beszélgettem.
– Több kérdés is érkezett felém a pályaválasztással kapcsolatban, ...
|
|
A hétvégén két váltásban zajlott le a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület immáron huszadik néptánctábora a művelődési házban. A nyár a néptánctáborok jegyében telik Horgoson, ahol minden a népművészetről szól. Szécsi Zsolt táborvezető elmondta, hogy a gyerekeket már óvodás kortól próbálják bevezetni a tánc világába.
– A piciket az önállóságra is tanítjuk a tánc mellett. Két váltásban foglalkoztunk a gyerekekkel, ...
|
|
|
|
|
|
|
|
Épülőben van a Vöröskereszt magyarkanizsai községi szervezetének új raktárépülete. A segélyszervezet öt éve költözött be a felújított székházába, raktárhelyiséggel azonban továbbra sem rendelkezett. Nemzetközi támogatásból néhány hónapja megkezdődött a raktárépület felépítése is.
A Vöröskereszt magyarkanizsai községi szervezete eddig nem megfelelő körülmények között, ideiglenesen igénybe vett vagy bérelt helyiségekkel tudta csak megoldani a raktározást, ami egyáltalán nem felelt meg az idevágó előírásoknak. A nagyjából 140 négyzetméteres új raktárépülettel ezek a gondok megszűnnek. Mivel a Vöröskereszt községi szervezete hatalmas munkát végzett a tavalyi migránsválság során, sőt a mai napig ellátja ezt a feladatát, az ENSZ Fejlesztési Programja, amely a menekültválságban érintett önkormányzatokat segíti, mintegy 7 és fél millió dinárt biztosított a szervezet raktárépületének kiépítésére. Az ő támogatásukkal újítják fel a magyarkanizsai, tavaly bevándorlók pihenőhelyének használt vásárteret is, a jövő évben pedig újabb eszközökre lehet számítani. A Vöröskereszt községi szervezetében nagyon bíznak abban, hogy a kis késés ellenére a raktárépület az év végéig elkészül és január első felében birtokba is vehetik azt.
Bővebben:
Letöltés: Januárban új raktárat kap a Vöröskereszt
Elkészül a magyarkanizsai Vöröskereszt új raktárépülete
Év végéig felépül a Vöröskereszt új raktárépülete
Raktárépület a Magyarkanizsai Vöröskeresztnek
|
|
|
|
|
|