Abban ma már nincs semmi rendkívüli, ha egy író és műve általános iskolában mutatkozik be, az viszont, ha az az író történetesen egy 12 éves, hatodikos diáklány, aki 11 évesen regényt írt, ami aztán könyv formájában meg is jelent, egyenesen csodának számít. A csodát meg minden gyerek szereti. Az azonban már nem csoda, hogy ezek után az oromi Arany János Általános Iskola kisdiákjai felettébb kíváncsian és túláradó szeretettel fogadták kortárs írópajtásukat és a könyvbemutató moderátoraként az ifjú írópalántával érkezett Horváth Noémit, a Csóka Művelődési és Oktatási Központ megbízott igazgatóját.
Mivel Szemerédi Fanny könyvének néhány példányát az oromi iskolának adományozta, magától értetődött, hogy a diákok részleteket olvassanak fel a regényből. Az interaktívra sikeredett könyvbemutatón az oromi diákok kérdeztek, Fanny készséggel válaszolt. A kisdiákok ráadásként verses összeállítással is köszöntötték vendégeiket. A bő egy iskolai óra nagyon kedélyesen, kiváló hangulatban telt, az ifjú szerző is láthatóan jól érezte magát, hiszen neki sem éppen mindennapos esemény, hogy gyerekként gyerekeknek mesél regénye születéséről.
Szemerédi Fannynak az oromi volt a sorrendben ötödik, de kétségtelenül az egyik legsikeresebb könyvbemutatója, hiszen kortársai között kellett “íródeákként” bemutatkoznia. Természetesen korábban lakhelyén, Csókán is megtelt a városi könyvtár olvasóterme, az pedig egyenesen hab a tortán, hogy szülővárosában a regényt felvették a kötelező olvasmányok sorába. A könyv nagy érdeklődést váltott ki Zentán, Adán valamint Szegeden is, és őszintén reméljük, hogy a nagyszerű alkotással és szerzőjével mihamarabb megismerkednek vidékünk minden magyar általános iskolájának diákjai.
Bővebben:
Egy "csókai csoda" az oromi általános iskolában
|