Az idei évben is gazdag program várta a háromnapos tábor résztvevőit, könyvbemutatóval, kiállításokkal is készültek a szervezők.
Hagyományosan a magyarkanizsai Népkertben, az írók emlékművének megkoszorúzásával kezdődött el a rendezvény, majd kiállításmegnyitó volt és posztumusz köteteket is bemutattak.
Bordás Győző a szervezőbizottság elnöke a megnyitón elmondta, hogy az idei évben is a hiányműfajokra helyezik a hangsúlyt, az idei tábor témája a dokumentumirodalom lesz. „Néhány jeles alkotás született, tehát az az érzésünk, hogy rengeteg feltáratlan dolog van, ami megérdemelné, hogy irodalmi formát is kapjon. Ezért most elsősorban a dokumentumokra fogunk összpontosítani, annak nyomán, hogy Várady Tibornak és Dudás Károlynak is jelentek meg ilyen jellegű művei.”
A nyitónapon bemutatták Léphaft Pál karikatúráit a Dobó Tihamér Képtárban. A művész 42 karikatúrát készített, amelyek a vajdasági magyar írókat ábrázolják. A délután Bori Imre, Bányai János és Gerold László posztumusz köteteinek bemutatásával ért véget.
Az írótábor pénteki napján bemutatták Várady Tibor akadémikus Mi történt Écskán? című könyvét. A kötet a Délvidék legnagyobb perét mutatja be, szerelmi szállal fűszerezve. A bemutató végén a szervezőbizottság elnöke, Bordás Győző átadta Várady Tibornak a legaktívabb tagnak járó hagyományos Vándorkulacsot. A 67. Írótábor díszvendége a doroszlói születésű, ma már Szegeden élő József Attila-díjas Hász Róbert volt.
A szombati napot egy kötetlen beszélgetés zárta az Art Caféban, ahol bemutatták Dudás Károly A nagy merénylő című regényét. A biatorbágyi merénylet elkövetője, a csantavéri születésű Matuska Szilveszter a regény főhőse, aki 22 embert megölt 18-at pedig megsebesített 1931. szeptember 13-án.
Bővebben:
Megkezdődött a Kanizsai Írótábor
Várady Tiboré lett a Vándorkulacs
Véget ért a 67. Kanizsai Írótábor
67. Kanizsai Írótábor
Kanizsai (könyves) emlékek
Irodalmi múltunk és jelenünk
Kiadóink büszkeségei
Szombaton zárult a hatvanhetedik Kanizsai Írótábor
|