Balogh Kálmán és Farkas Rózsa cimbalom duója ad koncertet Magyarkanizsán december 14-én 19.00 órától a Regionális Kreatív Műhely (Fő tér 9.) próbatermében.
A Bachot játszó cimbalom-kettőst 2012-ben egyszer már hallhatta Magyarkanizsán a Jazz, improvizatív zene… fesztivál közönsége.
Balogh Kálmán (Prima Primissima-díj 2019!)
Annak ellenére, hogy híres cigányzenész család sarja, szülei mérnöknek szánták. Mikor 11 éves korában egy családi látogatás alkalmával megtanult és lejátszott egy bonyolult román dallamot Balogh Elemérnek, a híres nagybácsinak, a tervek módosultak. Mára Balogh Kálmán az egyik legelismertebb és legkeresettebb cimbalmos Magyarországon és Közép-Kelet Európában.
Különböző zenei irányzatok iránti olthatatlan kíváncsisággal és nyitottsággal Balogh Kálmán sokoldalú előadóművész. Ennek a sokoldalúságnak következtében rendszeresen más-más formációkban muzsikál. Repertoárja magyar- és más népek zenéjétől, autentikus cigány-klezmer zenén és mindezek feldolgozásán át, a világzenén keresztül a jazz és klasszikus zenéig terjed. A különböző formációkkal szerte a világon muzsikál, táncházakban, népzenei-világzenei fesztiválokon,
Kevesen tudják, hogy Balogh Kálmán előadóművészetének egyik legszebb és legmélyebb muzsikálása Bach-hoz kötődik.
Honlapja: http://www.kalmanbalogh.hu
Farkas Rózsa
Nyolcévesen zongorázni, majd 12 évesen cimbalmozni kezdett. Középiskolai tanulmányait a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában folytatta.
16 évesen debütált a velencei La Fenice Operaházban, ahol egy hónapig vendégszerepelt akkori tanárával, Szakály Ágnes cimbalomművésszel. A duó azóta is működik, rendszeresen koncerteznek, játékukról rádió-, televízió-, valamint lemezfelvételek készültek. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán töltött évei alatt szimfonikus zenekarok szólistájaként is közreműködött: játszott a MÁV Szimfonikus Zenekarral, a Budapesti Fesztiválzenekarral, a Rádiózenekarral, az ÁHZ-val, a bécsi Klangforummal, a milánói Verdi Zenekarral és a koppenhágai Sjaellands Symfonik Orkester-rel. 1993-ban kapta meg cimbalomtanári és kamaraművészi diplomáját.
Hangszerén a klasszikus komolyzene mellett kortárszenét is játszik. Több zeneszerző írt számára művet: Lendvay Kamilló, Sári József, Hollós Máté, Reményi Attila, Durkó Péter, Lukács Miklós, Horváth Balázs, Antal Mária, Bujtás József. Ezek előadásáért 3 ízben nyerte el az Artisjus-díjat. 1998-ban, 1999-ben elnyerte a Fischer Annie Ösztöndíjat.
Honlapja: www.dalok.hu/farkasrozsa
Szervező: Regionális Kreatív Műhely
A belépés díjtalan.
|