| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.05.16.
Dunán innen, Tiszán túl

Horgos adott otthont a „Dunán innen, Tiszán túl” nevű Kárpát-medencei gyermek- és ifjúsági népművészeti verseny délvidéki előválogatójának. Ezúttal a mesemondók léptek színpadra, a legkiemelkedőbb előadók ott lehetnek a miskolci döntőn.
Huszonöt vajdasági gyermek állt színpadra az előválogatón. A résztvevők között volt a horgosi Nacsa Leontina is, aki „A kiskakas gyémánt félkrajcárja” című mesét adta elő.
„- ...

   2025.05.16.
Nyitott pincék Horgoson

Szabad bortúra, egy belépőjeggyel, öt kézműves borászathoz – így hirdetik azt a kezdeményezést, melyet a horgosi borászok találták ki, és visznek véghez június 7-én. A bortúrára mindenkit szeretettel várnak, legyen az környékbeli vagy épp távolabbról érkező. Egy nap alatt öt borászt, annak tevékenységeit és természetesein a saját borait is megkóstolhatják azok, akik erre az eseményre bejelentkeznek. Vass Zoltán horgosi borász, az öt látogatható borász ...

   2025.05.14.
Receptek, családi fotók és közös sütés

Az érdeklődők egy különleges látványsütésen is részt vehettek, ahol gurábli készült.
Receptek, családi fotók és közös sütés, ezzel ünnepelték az anyák napját Horgoson. A Művelődési Ház és a József Attila Könyvtár helyi fiókkönyvtára „Anyával a konyhában” címmel hirdetett pályázatot, amelynek kiállítását és eredményhirdetését ma délután tartották meg, majd pedig a „Süssünk, süssünk!” programra került sor.

   2025.05.14.
Adorjáni diákok tanultak a Nemzetközi Vöröskereszt munkájáról

A magyarkanizsai Vöröskereszt a Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola adorjáni épületében tartott előadást az első osztályos diákoknak.
A Nemzetközi Vöröskereszt hete alkalmából több Magyarkanizsa községbeli iskolába is ellátogatnak a szervezet aktivistái. Ma délelőtt az adorjáni elsős kisdiákokat lepték meg, hogy játékos formában ismertessék meg velük a Vöröskereszt munkáját és alapelveit.
A magyarkanizsai Vöröskereszt a Jovan Jovanović ...

   2025.05.14.
Több mint kétszáz bort értékeltek

Horgoson a hétvégén tartották meg a XIII. Nagy Honi Borversenyt, amelyre öt országból több mint 200 bormintát küldtek a borászatok. A nagy múltú rendezvényt a horgosi Szent Orbán Borlovagrend szervezte, melynek tagjai adóznak a hagyományoknak, ugyanakkor követik az újdonságokat is.
Bacskulin István szőlész-borász, a szervező borlovagrend nagymestere számolt be az idei borversenyről.
– Ezúttal kétszázhárom mintát értékeltünk. A koszovói minták ...

 
Keresés
 

   2020.03.24.
Magyarkanizsa elcsendesedett

A csönd városára most hatványozottan igaz a jelző, ugyanis az emberek nagyon nagy többsége igyekszik a felhívásoknak eleget tenni és otthon maradni. A délelőtti órákban tapasztalható, hogy a fiatalabbak, középkorúak gyorsan körbejárják az üzleteket, ahonnan beszerzik, ami elengedhetetlenül fontos, de sétálókat, cél nélkül bolyongókat nem nagyon lehet látni.
A boltok előtt vasárnap reggel voltak sorok. Az üzletek polcai nem üresek, a kezdeti lisztfelvásárlási láz után most már minden üzletben van liszt, a keresett élesztő azonban még mindig hiánycikk. A gyógyszertárakban a drágább, lassan felszívódó C-vitaminból van leginkább, kivéve a kevésbé látogatott, kis gyógyszertárakat, ahol még van leveles, olcsó vitamin is. A kézfertőtlenítő azonban nem hozzáférhető, de a célnak kiválóan megfelelő 70 százalékos alkoholból lehet vásárolni. Az arcmaszkok gyártásába többen belefogtak, szervezetek és magánszemélyek egyaránt, akiktől 100-tól 200 dináros áron lehet vásárolni.  A piacon csütörtökön sokan bóklásztak, az árusok egy részének nem volt maszkja, kesztyűje, éppen ezért szigorítást vezettek be, így szombaton már más volt a helyzet, a piac végeztével pedig a kommunális közvállalat munkásai azonnal fertőtlenítették az egész felületet, sőt a városban lévő tereket, padokat, épületeket is. Az élelmiszerboltok ellátása, üzemelése zavartalan, de a többi, a mindennapi élethez nem feltétlenül szükséges dolgokat árusítók vagy nem is nyitnak, vagy csak nagyon korlátozott ideig tartanak nyitva. Az éttermek, kávézók is betartják a rendeletet és bezártak, csak házhoz szállítást lehet igényelni, azt is meghatározott ideig. A közintézmények mindegyikét bezárták, de telefonon mindent el lehet intézni. A kínai üzletek mindegyike már egy héttel ezelőtt csak délig tartott nyitva, ők már akkor, felhívás és korlátozás nélkül megtették ezeket az intézkedéseket.
Fennakadásról, arról, hogy idősek lennének bajban, nem tudni, a polgármester folyamatosan, videók formájában, de írásban is ad ki közleményeket a helyzetre vonatkozóan és óva int a felesleges sétától, biztatva mindenkit az otthonmaradásra.

Bővebben:




Magyarkanizsa elcsendesedett