| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.07.18.
Az MNT szerb nyelvi képzése

Július 18-án, pénteken zárul a Magyar Nemzeti Tanács szerb nyelvi felzárkóztató képzése. amely hat településen, köztük Magyarkanizsán is zajlik. 


– A Magyar Nemzeti Tanács a komplex felsőoktatási ösztöndíjprogram keretein belül 2012 óta szervezi meg az intenzív szerb nyelvi felzárkóztató képzést a harmadikos középiskolások részére. A tanfolyam célja, hogy az érdeklődő fiatalok szerb nyelvtudását olyan szintre fejlesszük, amellyel ...

   2025.07.18.
Őseink lábnyoma a XXI. században

Az „Őseink lábnyoma a XXI. században” hagyományőrző tábort az Ősök Hangja Polgári Egyesület szervezésében idén ötödik alkalommal rendezték meg Magyarkanizsán. A foglalkozásokon 25 gyermek vesz részt. 


A háromnapos rendezvény délelőtt kezdődött, a gyerekek ősi mesterségekkel, hagyományos technikákkal és játékokkal ismerkedhetnek meg. 


Az eső ellenére is jókedvűen vettek részt a gyerekek az úgynevezett ...

   2025.07.17.
Kézműveskedés, sok játék és még több kacagás

Kézműves tábort tartanak Oromon a Zengő Tájház Nők és Fiatalok Kézműves Egyesülete szervezésében. A táborra 40 gyerek jelentkezett, akik számos foglalkozáson vehetnek részt a következő napokban. 


A tábor célja, hogy a gyerekek a nyári szünetet tartalmasan töltsék el, miközben új kézműves technikákat ismernek meg. A keddi foglalkozásokon is nagy volt a nyüzsgés, mindenki lelkesen készítette saját kis alkotását. 


Nagy ...

   2025.07.17.
Pályaválasztási tanácsadás és útmutatás

Magyarkanizsa Község Ifjúsági Irodája (OZ) május elején mentorprogramot indított a pályaválasztás előtt állóknak. Az OZ Nexus célja, hogy azokat a fiatalokat, akik gondolkodnak a továbbtanuláson, összekösse olyan felnőtt személyekkel, akik ebben a segítségükre lehetnek. A kezdeményezésről Hubai Dávid ifjúsági koordinátorral és a mentorprogram felelősével beszélgettem. 


– Több kérdés is érkezett felém a pályaválasztással kapcsolatban, ...

   2025.07.17.
A tánc az életük

A hétvégén két váltásban zajlott le a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület immáron huszadik néptánctábora a művelődési házban. A nyár a néptánctáborok jegyében telik Horgoson, ahol minden a népművészetről szól. Szécsi Zsolt táborvezető elmondta, hogy a gyerekeket már óvodás kortól próbálják bevezetni a tánc világába. 


– A piciket az önállóságra is tanítjuk a tánc mellett. Két váltásban foglalkoztunk a gyerekekkel, ...

 
Keresés
  

   2021.01.14.
Csökkent a házasságkötések száma

Magyarkanizsa községben is jelentősen csökkent a házasságkötések száma tavaly. A koronavírus- járvány jócskán közbeszólt a házasodni vágyóknak, többen későbbi időpontra tették át a nagy napot, de olyanok is akadtak, akik a korlátozások ellenére összeházasodtak.

Az oromi anyakönyvi kerületben is lecsökkent az esküvők száma az elmúlt évben. Lékó Róbert oromi anyakönyvezető elmondta, hogy mindössze 6 házasságot kötöttek tavaly, ez pedig jelentősen kevesebb a 2019-es évhez képest, akkor ugyanis 22 pár kelt egybe.

- Számos esküvőt lemondtak. Ide tartozik most Oromhoz Oromhegyes, Tóthfalu, Velebit, ezeken a településeken mindössze 6 esküvő volt, az idei évre eddig csak egyet jelentettek be.

A magyarkanizsai anyakönyvi kerületben a 2019-es évben 80 házasságkötés volt, a 2020-as évben pedig mindössze 61 pár esküdött meg. Vajda Katalin magyarkanizsai anyakönyvezető-helyettes elmondta, hogy az idei évben eddig két házasságot kötöttek meg és 10 bejegyzett esküvő terveznek.

- 25 olyan esetünk volt, ahol a házasulandók elhalasztották a házasságkötésük időpontját. Voltak olyanok is, akik még tavaly megtartották, tehát a tavaszra vagy kora nyárra tervezett esküvőjüket a késő őszre halasztották, ők betartották az éppen aktuális óvintézkedéseket.

Az anyakönyvezető-helyettes hozzátette, hogy a jelenlegi korlátozások értelmében jelenleg 5 személy vehet részt a házasságkötésen, valamint kötelező a maszk viselés és a 1,5 méteres távolságtartás is.

Bővebben:




Csökkent a házasságkötések száma Magyarkanizsa községben

Jelentősen csökkent a házasságkötések száma Magyarkanizsa községben

Öt személy vehet részt az esküvőn