Drága, de egy igen komoly és felelősséggel járó sportág a vadászat. Az ebben jártasak pedig úgy vélik, hogy ez egy életforma, ahol a természeté a főszerep. Az igazán elhivatottak heti rendszerességgel járnak ki terepre, és előre megadott tervek alapján kerülnek kilövésre az adott vadonélő állatok. Viszont a társaságoknak a vadászat mellett másik feladata a vadak etetése és azok szaporulatának növelése, illetve szabályozása.
Gyönyörű a kilátás a törökkanizsai híd közelében. Egész Magyarkanizsa jól látható és nem utolsó sorban a terület kiváló élőhely a vadállatoknak. Sakál - amiből egyre több van, vaddisznó, de megtalálható itt borz, róka, őz, nyúl és fácán is. Ezen a területen lőtte le első vaddisznóját Sarnyai Csaba is, aki ebben az évben kezdett el vadászni. Büszke a zsákmányra, de mint mondja számára a sakál a legvonzóbb vad.
Szerbiában törvények látják elő, hogy mikor milyen állatra lehet vadászni. Bizonyos vadakra egész évben lehet vadászni, ilyen például a sakál, róka, borz. A fácánvadászat idényszerű, ami október elsején kezdődik és január végéig tart. A nyúlnál pedig előzetes vadszámlálást kell tartani, és az egyedek száma határozza meg, hogy lőhető-e az állat vagy nem, valamint az őzek esetében is csak meghatározott időben és meghatározott egyedekre lehet vadászni. A szigorú szabályok ellenére a vadászat az elmúlt időszakban kapott hideget-meleget, vallja Balázs Tibor magyarkanizsai vadász, aki már 2005 óta tagja a helyi egyesületnek.
A vadászat életforma, mondta a Közügyek stábjának a szabadkai Kovács Szilveszter, aki a magyarkanizsai vadásztársaság vadászmestere is. Egy vadász feladat nem csak abból áll, hogy elejtse a vadakat, hanem komoly tervek alapján dolgoznak -tette hozzá. A vadászok elmondása szerint ez az ágazat is nagy változásokon megy keresztül. Számos élőhely jelentősen beszűkült, mint például az erdős, a mocsaras részek. Egy vadásznak pedig az is feladata, hogy hogy visszaadja a vad természetes életterét.
Bővebben:
A vadászoknak télen is van dolga
|