|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Huszonöt év! Negyed évszázad! Az ember szinte beleborzong az örömbe, amikor tudatosul benne, hogy a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesülete Erzsébetlakon megalakult anyanyelvápolási formációja, amely idővel a Suliszínház nevet vette fel, minden nehézség, gátló körülmény ellenére már ilyen hosszú ideje létezik. Él és virul.
Március 19-én a kispiaci, gyönyörűen felújított Kultúrotthon fényárban úszó színháztermében megtartották az immár XXV. ... |
|
Magyarkanizsa községben kezd ismertté válni a Waldorf-módszerekkel történő oktatás. Bent a városban működik az iskoláskor előtti Waldorf-közösség, Martonoson pedig az iskolakezdeményezés. Már javában zajlik a következő tanévre szóló felvételi folyamat a hagyományostól eltérő, Waldorf-szemléletű közösségekbe. Erről Sárkány Szintiával, a martonosi létesítmény tanítónőjével beszélgettünk.
– Két Waldorf-szellemiségű családi napközi ... |
|
A magyarkanizsai Ősök Hangja Polgári Egyesület a hét három napján a negyedik osztályos tanulókat látta vendégül azzal a céllal, hogy az ősi tudást és hagyományokat mutassanak be a gyerekeknek.
Ismeretterjesztő beszélgetést folytattak a szervezők a tanulókkal, és ennek keretében világítottak rá a honfoglalás korából származó használati eszközök jelentőségére, amelyeket a tájékoztató után ki is próbálhattak a gyerekek. Volt íjászkodás, ... |
|
Az esős időszak ellenére most is nagyban folyik a munka ezekben a gazdaságokban, hiszen a cél, hogy minél nagyobb kínálattal rendelkezzenek.
Igen ízletes és vegyszermentes zöldségek találhatóak meg a tóthfalui Csikós biokertészetben. Több fóliában és nagy területen termelnek itt már több mint 20 éve.
Jelenleg negyvennél több növénykultúra található itt. Saláta, újhagyma, retek és a levélzöldségek a legkeresettebbek, de sárgarépa, káposzta ... |
|
Áprilisban ismét tartalmas és közösségépítő programokkal várja a helyieket a horgosi Művelődési Ház és a József Attila Könyvtár. Több kulturális és szabadidős eseményre is sor kerül, lesz vetélkedő, irodalmi program és ünnepi készülődés is.
Áprilisban a költészet kerül a figyelem középpontjába Horgoson a Verskötél program keretében. A költészet napja alkalmából megrendezett esemény célja, hogy a művelődési ház előtti téren mindenki lehetőséget ... |
|
|
|
|
|
|
|

Az Erasmus+ KULCS – Kompetenciák, Utak, Lehetőségek Nemzetközi Csapatmunkában program végéhez értek a magyarkanizsai Gyöngyszemeink Iskoláskor Előtti Intézményben. A program ideje alatt nemcsak a gyerekek, hanem a pedagógusok is sokat tanultak, amiről Harangozó Adrienn gyógypedagógus számolt be.
– A KULCS program során sokat tanulhattunk egymástól, ennek köszönhetően fejleszthettük óvónőink és óvodásaink digitális kompetenciáit, digitális eszköztárunkat, természetesen a környezetvédelemről és a klímavédelemről sem feledkeztünk meg, együtt próbáltunk megoldási KULCS-ot találni a Földünket érintő problémákra. Célkitűzéseink között szerepelt a fenntarthatóság szélesebb spektrumú értelmezése, olyan témák hangsúlyozásával, mint a klímavédelem, biodiverzitás, tiszta víz, megújuló energiák, fenntartható városok, közösségek, minőségi oktatás, felelős fogyasztás. Jelenlegi gyorsan változó világunkban a fenntarthatóság és a digitalizáció a két legmeghatározóbb irány, jövőnket befolyásoló tendencia, de fontos, hogy a digitális eszközöket megtanuljuk okosan használni már óvodáskorban. A szoros együttműködés a Nagykanizsai Központi Óvodával és a Szentegyházai Mártonffi János Általános Iskola és Nárcisz Napközi Otthonnal kulcsfontosságú volt a projekt sikerében, az összehangolt erőfeszítések és a hatékony kommunikáció lehetővé tették, hogy a programjainkat magas színvonalon valósítsuk meg. A családok is aktív részesei voltak programjainknak, nagymértékben támogatták munkánkat, a gyermekeken keresztül a családok szemléletformálása is célunk volt, erősítve a társadalmi felelősségvállalást. Az Erasmus rengeteg új lehetőség kínál, s ezt intézményünk is megtapasztalhatta, és nagyon hálásak vagyunk, hogy csatlakozhattunk mi is az Erasmus+ programhoz – összegezte Harangozó Adrienn.
Megoldási kulcsokat kerestek
|
|
|
|
|
|