
A régi lakodalmak és azok zenei világa köré épül az idei Durmoló Téli Tábor témája. A zenei napokat ebben az évben is Tóthfaluban szervezték meg 70 résztvevővel.
Nagyban folyik a gyakorlás, a fiatalok népdalokat tanulnak énekelni, vagy előadni hegedűn, nagybőgőn, brácsán, citerán, tamburán és furulyán. Többségük már járt ilyen, vagy ehhez hasonló táborban. Azt mondják, szeretnek ide járni.
Reggel és délután is három-három órát gyakorolnak a kis zenészek. A Durmoló tábor témája idén a régi, hagyományos vajdasági lakodalmak köré épül. Az ilyen jellegű énekek annak idején inkább szomorúak voltak, mintsem vidámak, hiszen régen nem azzal a személlyel kötöttek házasságot, akit szerettek, hanem azzal, akit a család kiválasztott.
A tábort idén hatodik alkalommal szervezték meg, amelyre egész Vajdaság területéről érkeztek fiatalok. Csak népzeneoktatás folyik öt napon át sokféle hangszeren, célja pedig, hogy a fiatalok együtt, csapatként dolgozzanak és tanuljanak. A táborban vajdasági népdalokat dolgoznak fel, felhasználva Bodor Anikó könyvének válogatását.
Juhász Gyula szervező elmondta: „Nagyon jól halad, azt kell, hogy mondjam, már így egy nap után, vagyis egy oktatás után. Sok dalt sikerült átvenni. Azért is, mert ezeket jól ismerjük, vagy szerintem közel állnak a gyerekekhez, szerelem, fiatalság, párosítók, tehát mindenféle élethelyzeteket mondanak el ezek a dalok.”
A táborban tanultakat a fiatalok és oktatójuk január 7-én, vasárnap délután 4 órakor mutatják be Tóthfaluban egy gálaműsor keretében.
A hagyományos vajdasági lakodalmak hangulatát idézi a Durmoló tábor
|