| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |

   2025.05.16.
Dunán innen, Tiszán túl

Horgos adott otthont a „Dunán innen, Tiszán túl” nevű Kárpát-medencei gyermek- és ifjúsági népművészeti verseny délvidéki előválogatójának. Ezúttal a mesemondók léptek színpadra, a legkiemelkedőbb előadók ott lehetnek a miskolci döntőn.
Huszonöt vajdasági gyermek állt színpadra az előválogatón. A résztvevők között volt a horgosi Nacsa Leontina is, aki „A kiskakas gyémánt félkrajcárja” című mesét adta elő.
„- ...

   2025.05.16.
Nyitott pincék Horgoson

Szabad bortúra, egy belépőjeggyel, öt kézműves borászathoz – így hirdetik azt a kezdeményezést, melyet a horgosi borászok találták ki, és visznek véghez június 7-én. A bortúrára mindenkit szeretettel várnak, legyen az környékbeli vagy épp távolabbról érkező. Egy nap alatt öt borászt, annak tevékenységeit és természetesein a saját borait is megkóstolhatják azok, akik erre az eseményre bejelentkeznek. Vass Zoltán horgosi borász, az öt látogatható borász ...

   2025.05.14.
Receptek, családi fotók és közös sütés

Az érdeklődők egy különleges látványsütésen is részt vehettek, ahol gurábli készült.
Receptek, családi fotók és közös sütés, ezzel ünnepelték az anyák napját Horgoson. A Művelődési Ház és a József Attila Könyvtár helyi fiókkönyvtára „Anyával a konyhában” címmel hirdetett pályázatot, amelynek kiállítását és eredményhirdetését ma délután tartották meg, majd pedig a „Süssünk, süssünk!” programra került sor.

   2025.05.14.
Adorjáni diákok tanultak a Nemzetközi Vöröskereszt munkájáról

A magyarkanizsai Vöröskereszt a Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola adorjáni épületében tartott előadást az első osztályos diákoknak.
A Nemzetközi Vöröskereszt hete alkalmából több Magyarkanizsa községbeli iskolába is ellátogatnak a szervezet aktivistái. Ma délelőtt az adorjáni elsős kisdiákokat lepték meg, hogy játékos formában ismertessék meg velük a Vöröskereszt munkáját és alapelveit.
A magyarkanizsai Vöröskereszt a Jovan Jovanović ...

   2025.05.14.
Több mint kétszáz bort értékeltek

Horgoson a hétvégén tartották meg a XIII. Nagy Honi Borversenyt, amelyre öt országból több mint 200 bormintát küldtek a borászatok. A nagy múltú rendezvényt a horgosi Szent Orbán Borlovagrend szervezte, melynek tagjai adóznak a hagyományoknak, ugyanakkor követik az újdonságokat is.
Bacskulin István szőlész-borász, a szervező borlovagrend nagymestere számolt be az idei borversenyről.
– Ezúttal kétszázhárom mintát értékeltünk. A koszovói minták ...

 
Keresés
 

   2024.12.16.
Hetvenöt év

Szerda este a Dobó Tihamér Képtárban tartottak az Újvidéki Rádió jubileuma kapcsán interaktív előadást, vagy nevezhetjük úgy is, hogy élő rádiót. A magyarkanizsaiak között is sokan vannak, akik előszeretettel ébrednek a jól ismert hangokra és hallgatják egész nap a közkedvelt műsorokat. Ezúttal a hangokhoz arcokat is tudtak társítani, ugyanis Miklós Csongor, Kovács Magdaléna, Horváth Csaba és Oláh Csongor beszélgettek a hallgatókkal és ejtettek szót jelenről, de arra is kíváncsiak voltak, hogy a hallgatók mit gondolnak, kell-e változtatniuk az eddig megszokott műsorokon, miből szeretnének többet vagy kevesebbet. Miklós Csongor több fontos kérdésünkre is válaszolt.
– Az Újvidéki Rádió hatalmas múlttal rendelkezik. A mai fiatalok el is csodálkoznak, amikor mi, akik már idősebbnek számítunk, időről időre valamit anekdotázunk, holott még mi sem éltük meg az igazi aranykort. Sajnos az elmúlt 75 évből most éljük a médiaházunk nehezebb éveit, de ez nem akadályozott meg bennünket abban, hogy kicsit megmutassuk magunkat. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a jubileum alkalmából beszélgessünk, találkozzunk olyan emberekkel, akiknek fontos még a rádióhallgatás, mert a rádiót sokan már temetik, ugyanúgy, mint annak idején a könyvet. A jubileum kapcsán eddig több vajdasági településen jártunk, és igaz, hogy kifutunk a jubileumi évből, de épp a megkeresések miatt még folytatni fogjuk a kis túránkat januárban. Mivel nagyon kevés olyan visszajelzésünk van, ami hivatalos, így a legegyszerűbb módszert, a direkt találkozást választottuk, és ezeken a találkozókon a bemutatkozó, fölvezető interjúk, beszélgetések után rákérdezünk, hogy mi a hallgatók véleménye a rádiókról, általában rádiózásról, a médiáról, a hírekről, és mondhatom, hogy az eddigi találkozóink során több hasznos tippet is kaptunk. Persze kritikával is illettek bennünket, de ezekkel együtt kell élnünk, és megpróbálunk változtatni, amin lehet, és megpróbáljuk a hallgatók igényei szerint alakítani a munkákat – mondta Miklós Csongor, akitől afelől is érdeklődtem, hogy miként látja az Újvidéki Rádió elkövetkezendő 75 évét?
– Abban biztos vagyok, hogy még 75 évet nem fogunk megérni, de abban is biztos vagyok, hogy még évekig tudjuk tartani ezt a tempót. A média általában krízisben van Szerbiában, a világról most nem szeretnék beszélni, de aki Szerbiában, Vajdaságban újságírással foglalkozik, főleg kisebbségivel, az tudja, hogy a kisebbségi médiának különösen nehéz a helyzete. Egyszerű oknál fogva: egyre kevesebben vagyunk, és egyre nehezebb újságírót találni. Ezzel együtt a hallgatóságunk is reálszámban csökkent, de a legnagyobb gond az, hogy a politikum is megváltoztatta a viszonyulását az újságírók iránt. Ezzel együtt az Újvidéki Rádiót még sodorja a hagyomány és az újságíró gárda lelkesedése, de egy csöppet se rózsás a helyzetünk.
Bővebben:

 




Hetvenöt év

A rádió él és virul - Körúton az újvidéki rádiósok

75 éves az Újvidéki Rádió