|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Nem kell ahhoz messzire utaznunk, hogy rendezett környezetben, otthonosan, mégis vízparton hűsöljünk. Szerencsések a magyarkanizsaiak, mert minden adott számukra ahhoz, hogy kényelmesen, tiszta, szép körülmények között töltsék el napjaikat olyankor, amikor a hőség kikényszeríti az őket a vízpartra. Nemcsak a helyieknek biztosít kikapcsolódást és megpihenést a helyi Tisza-part, hanem a távolabbról érkezőket is tárt karokkal várja.
Ahogy leérünk a ... |
|
Szerbiából két önkormányzat, Versec és Magyarkanizsa vett részt a Német Fejlesztési Alap által Észak-Macedóniában, Velesben megszervezett nemzetközi találkozón, amelyen a nemek egyenjogúságát biztosító intézkedésekről, tapasztalatokról volt szó. Községünket háromtagú delegáció képviselte, köztük Telek Krisztina, a községi Szociális Központ igazgatója, akit hazaérkezése után tapasztalatairól kérdeztünk.
- Észak-Macedóniában már jó ... |
|
A körülmények ellenére eredményes tanévet zárt horgosi Kárász Karolina Általános Iskola. A ballagást június 7-én, szombaton tartották meg, s büszkén jelentették be, hogy az elmúlt nyolc évben náluk tanult a Kárpát-medence legjobb kis matematikusa.
Gulyás Oldal Anita igazgatóval, s a generáció két legjobb diákjával, Balázs Piri Kevinnel és Bohata Bencével beszélgettünk.
- Összesen 69 diákunk ballagott el a horgosi, ... |
|
Ballagási ünnepséget tartottak Magyarkanizsán, a Művészetek Házában. Az Alapfokú Zeneiskolából 21 tanuló ballagott el.
Különféle díjakat, elismeréseket osztottak ki, mint amilyen a Kornelia Stanković- és a Ljubica Marić-diploma, valamint az iskola tanulói ünnepi műsorral készültek, és a ballagó diákok is egy utolsó fellépés erejéig színpadra álltak.
Atyimcsev Judit, az intézmény igazgatója elmondta: „Különböző hangszereken ... |
|
Tizenötödik alkalommal szervezte meg Kenyeres Ivanka, a Vajdasági Képzőművészeti Kör elnöke az egyesület tagjainak segítségével a festőtábort. A nagy hagyományú rendezvény minden alkalommal jótékonysági célt is szolgál, amellett, hogy összesereglenek a környékbeli képzőművészek, és közösen alkotnak.
Ezúttal a résztvevők szombaton a Jókai Mór Művelődési Otthonban gyülekeztek, ahol már megszokott módon, jó hangulatban, egymást régi ismerősként ... |
|
|
|
|
|
|
|
2015. január 1-jén a Magyarkanizsa-Orom szakaszon (és visszafelé), valamint a Magyarkanizsa-Martonos-Horgos-Szabadka szakaszon nem közlekedik autóbusz.
2015. január 2-án autóbusz közlekedik majd 7.00 órai indulással Újfaluból az Orom-Adorján-Magyarkanizsa szakaszon, visszafelé pedig 14.10 órakor Magyarkanizsáról.
Horgos felé csak a Magyarkanizsáról 9.50-kor induló autóbusz közlekedik majd Szabadkáig, mely járat visszafelé 13.20-kor indul Szabadkáról, Horgost 13.55-kor érinti és folytatja útját Magyarkanizsára.
2015. január 3-án és 4-én a hétvégi menetrend lesz érvényben a következő indulási időpontokkal:
6.05 és 11.30: Újfalu-Orom-Magyarkanizsa
10.00 és 13.10: Magyarkanizsa-Orom- Újfalu
A 18.30-kor induló járat az iskolai téli szünet idején nem közlekedik, ahogy a Magyarkanizsáról 19.00-kor Oromra induló járat sem.
ENKA PUTNIČKI KFT.
|
|
|
|
|
|