|
|
| Gazdaság || Kommunális ügyek || Városrendezés || Mezőgazdaság || Környezetvédelem || Idegenforgalom || Oktatás || Művelődés || Szociális védelem || Egészségügy || Sport || Ifjúság || Tájékoztatás || Rendkívüli helyzetek || Vallás || Civil szervezetek || Közösség || Helyi közösségek |
Július 18-án, pénteken zárul a Magyar Nemzeti Tanács szerb nyelvi felzárkóztató képzése. amely hat településen, köztük Magyarkanizsán is zajlik.
– A Magyar Nemzeti Tanács a komplex felsőoktatási ösztöndíjprogram keretein belül 2012 óta szervezi meg az intenzív szerb nyelvi felzárkóztató képzést a harmadikos középiskolások részére. A tanfolyam célja, hogy az érdeklődő fiatalok szerb nyelvtudását olyan szintre fejlesszük, amellyel ...
|
|
Az „Őseink lábnyoma a XXI. században” hagyományőrző tábort az Ősök Hangja Polgári Egyesület szervezésében idén ötödik alkalommal rendezték meg Magyarkanizsán. A foglalkozásokon 25 gyermek vesz részt.
A háromnapos rendezvény délelőtt kezdődött, a gyerekek ősi mesterségekkel, hagyományos technikákkal és játékokkal ismerkedhetnek meg.
Az eső ellenére is jókedvűen vettek részt a gyerekek az úgynevezett ...
|
|
Kézműves tábort tartanak Oromon a Zengő Tájház Nők és Fiatalok Kézműves Egyesülete szervezésében. A táborra 40 gyerek jelentkezett, akik számos foglalkozáson vehetnek részt a következő napokban.
A tábor célja, hogy a gyerekek a nyári szünetet tartalmasan töltsék el, miközben új kézműves technikákat ismernek meg. A keddi foglalkozásokon is nagy volt a nyüzsgés, mindenki lelkesen készítette saját kis alkotását.
Nagy ...
|
|
Magyarkanizsa Község Ifjúsági Irodája (OZ) május elején mentorprogramot indított a pályaválasztás előtt állóknak. Az OZ Nexus célja, hogy azokat a fiatalokat, akik gondolkodnak a továbbtanuláson, összekösse olyan felnőtt személyekkel, akik ebben a segítségükre lehetnek. A kezdeményezésről Hubai Dávid ifjúsági koordinátorral és a mentorprogram felelősével beszélgettem.
– Több kérdés is érkezett felém a pályaválasztással kapcsolatban, ...
|
|
A hétvégén két váltásban zajlott le a horgosi Bartók Béla Magyar Művelődési Egyesület immáron huszadik néptánctábora a művelődési házban. A nyár a néptánctáborok jegyében telik Horgoson, ahol minden a népművészetről szól. Szécsi Zsolt táborvezető elmondta, hogy a gyerekeket már óvodás kortól próbálják bevezetni a tánc világába.
– A piciket az önállóságra is tanítjuk a tánc mellett. Két váltásban foglalkoztunk a gyerekekkel, ...
|
|
|
|
|
|
|
|
Az idei első, magyarkanizsai konzuli fogadónapon, január 22-én 110 újabb állampolgársági kérelmet adtak át. A tavalyi esztendő is sikeres volt, hiszen 2.005 polgár kérelmét vették át a Szabadkai Magyar Főkonzulátus munkatársai.
Kovács Gábor konzul elmondta, annak ellenére, hogy minden alkalommal hangsúlyozzák: a magyar állampolgárság felvételéhez a felmenő ági magyar hozzátartozó mellett elengedhetetlen a középfokú magyar nyelvtudás, még mindig akadnak olyanok, akik alapszinten sem beszélik a magyart, mégis próbálkoznak. A ma délelőtti fogadónapon ennek egy szép ellenpéldájával is találkozhattunk, amikor egy helybeli szerb polgár szinte tökéletes magyarsággal fordult a konzulátusi munkatársakhoz. A főkonzulátus legközelebb március 24-én tart fogadónapot a Tisza-menti kisvárosban.
Bővebben:
http://pannonrtv.com/web/?p=181759
http://pannonrtv.com/web/?p=181635
https://www.youtube.com/watch?v=vIrbaA7aPjY
|
|
A fényképeket készítette: Puskás Károly építészmérnök
|
|
|
|